W Australii od listopada jest legalna Medyczna marihuana

Prognozowane obroty w wysokości 75 milionów dolarów

medyczna-marihuana-australia-1

Także na drugim końcu świata prohibicja, czyli zakaz marihuany, odwraca się w przeciwnym kierunku.

Konopie lecznicze od listopada są legalne w Australii. Decyzja o wzmocnieniu praw pacjentów została zaakceptowana przez Departament Produktów Medycznych Ministerstwa Zdrowia i od 1 listopada mają oni prawo do korzystania z marihuany w celach medycznych. Tym samym Ministerstwo poszło śladami Zachodniego Parlamentu Federalnego, który zezwolił na uprawę marihuany do celów medycznych.

Pod ścisłym rygorem lekarze w tym samym terminie mogą przepisać swoim pacjentom marihuanę, która jest dostępna tylko w aptekach. Wraz ze zmianą sytuacji prawnej nadaje się również okazja do efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej uprawy konopi w celach leczniczych, na której pozwolenie mogą ubiegać się ludzie interesu. Warunkiem są prawni nabywcy tych roślin i brak nieprawidłowości we własnym życiorysie.

Zezwolenia uprawy dla nowych producentów konopi doprowadziłyby do powstania konkurencji lub też i współpracy trzech głównych grup, które rozprzestrzeniły się już na australijskim rynku konopi. Są to MGC Pharma, MMJ Phytotech i Cresno Pharma , które posiadają indeks giełdowy na australijskiej giełdzie. Szacuje się, że roczna sprzedaż marihuany medycznej w krainie kangurów wyniesie ponad 75 mln dolarów.

Jedyną niedozwoloną rzeczą pozostaje nadal wdychanie dymu marihuany…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.