Podstawy Uprawy Outdoor – Część 4

podstawy-uprawy-outdoor-czesc-4
8. PROFILAKTYKA PRZED SZKODNIKAMI

Jeśli uprawiasz zewnątrz, automatycznie masz mniejszą kontrolę nad swoimi roślinami. Jeśli chodzi o szkodniki, zapobieganie jest najlepszym sposobem radzenia sobie z takim problemem, ponieważ tym sposobem nie doprowadzisz do tego, aby napadły na Twoje rośliny. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby zminimalizować ryzyko.

A. Sterylizować glebę
Jednym ze źródeł szkodników może być jakość gleby. Gleba może zawierać patogeny i owady, które tylko na to czekają, aby rzucić się na swoje żniwo. Można ograniczyć ryzyko skażonej gleby, jeśli kupisz ziemię lub gotowe miksy od renomowanego dostawcy. Jednak i te mogą zawierać larwy owadów albo inne paskudztwo. Aby obejść ten problem wystarczy wysterylizować glebę, której chcesz użyć. Metody takie jak solaryzacja lub parowa sterylizacja może zabić szkodliwe patogeny i larwy owadów w glebie, co zmniejsza ryzyko zakażenia przez te szkodniki.

Warto wspomnieć, że jest to środkiem ostatecznym. Sterylizacja gleby nie tylko zabije złe rzeczy, ale również i te dobre.

B. Zasadź rośliny, które odganiają owady
Jedną z najlepszych rzeczy, które można podjąć jako środki ostrożności przeciwko wielu popularnym typom szkodników takich jak przędziorki, mszyce lub gryzonie, jest zasadzenie roślin towarzyszących. Dla konopi są to takie, które odpychają owady i małe zwierzęta, czyli (szczególnie) czosnek, cebula, geranium i nagietki.

Innym sposobem są biedronki. Mogą one być idealne, ponieważ żywią się zarówno mszycą jak i przędziorkami.

Do tego istnieje też wiele naturalnych płynów, które odstraszają różne szkodniki. Olej z miodli, karanja, olejek cytrusowy, pieprz cayenne i olej czosnkowy. Najlepiej co tydzień używać innego, aby zmaksymalizować ich działanie.

C. Wybuduj drucianą klatkę wokół swoich roślin
Jest to doskonały sposób na to, aby skutecznie chronić rośliny przed ptakami, gryzoniami i innymi zwierzętami. Należy pamiętać, że każda sztuczna struktura w pobliżu swojego klombu czyni go bardziej widocznym. Taka konstrukcja musi być więc dobrze zaplanowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.