Beton i haszysz z Albanii

Podejrzani przemytnicy stanęli przed Sądem

W Niemczech Prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko dwóm przemytnikom, którzy, według informacji, działali na dużą skalę i mieli powiązania z albańską mafią, przez którą nielegalny towar miał trafiać ciężarówkami do Niemiec. W ciężarówkach znajdował się ukryty haszysz w betonowych blokach.

Według zeznania świadków, w połowie października na posesję dwóch podejrzanych wjechała ciężarówka, z której wyładowano dwa masywne betonowe bloki. Uwagę sąsiadów przyciągnął duży hałas, który temu towarzyszył. Jedna z sąsiadek zeznała, że jej pierwszą myślą związaną z tymi blokami było ich przeznaczenie do celów rzeźbiarskich. Jednak osoby znajdujące się na podwórku rozbiły je, aby dostać się w ten sposób do ukrytych w nich metalowych skrzyń.

Prokuratura podejrzewa w związku z tym szmugiel dużej ilości haszyszu, które nie są dostępne jako materiał dowodowy. Prawdopodobnie albańskiej mafii udało się w ten sposób pięć razy przemycić narkotyki z Holandii do Niemiec o łącznej wadze jednej tony i wartości 500.000 Euro.

Postawiony zarzut bazuje na jednej rozmowie telefonicznej kierowcy ciężarówki podczas przemytu. Oprócz rozmów z albańską mafią, nagrano również prywatne rozmowy kierowcy z jego małżonką. Z tego powodu prokuratura musiała zdecydować, czy nagrane rozmowy można użyć jako materiał dowodowy.

Oskarżeni nie wypowiedzieli się na temat zarzutów, grozi im jednak kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.