Wpływ cannabisu na seks

Czy dzięki cannabisowi można mieć spełnione życie seksualne? Szeroko rozpowszechniony stereotyp o palaczu marihuany zajadającym się fast foodami, który jest leniwy i nie ma ochoty nawet na seks, według dwóch amerykańskich badań z ostatniego roku musi zostać obalony.

Zgodnie z badaniami, które przeprowadził zespół naukowców na Stanford University w Kalifornii, spożywanie cannabisu wiąże się ze zwiększoną aktywnością seksualną. Osoby, które palą marihuanę o 20% częściej uprawiają seks.

W badaniu przeanalizowano dane 28.000 kobiet i 22.000 mężczyzn, którzy zostali ankietowani przez Center for Disease Control. Okazało się przy tym, że nie istnieją żadne naukowe dowody na to, że cannabis zmniejsza libido albo ogranicza funkcje seksualne. Wręcz dzieje się odwrotnie.

Zdaniem Eisenberga, który jest kierującym autorem badania oraz profesorem pomocnym urologii w Stanfordzie, badanie to samo w sobie nie pokazuje żadnego znaczącego związku pomiędzy marihuaną a seksem. Palenie marihuany niekoniecznie prowadzi do tego, że od razu chcemy więcej seksu.

Kolejne badanie, które opublikowano pod koniec 2017 roku pokazuje, że 68 procent kobiet, które przed uprawianiem seksu spożywały cannabis, stwierdziły, że miały z niego więcej przyjemności.

Poza tym kolejne badanie z ostatniego roku pokazało, że osoby, które palą marihuanę należą do osób, które częściej odnoszą sukces, co z kolei zaprzecza tezie, jakoby byli oni leniwi.

Dowodzi to, że nie należy trzymać się starych stereotypów, a należy opierać się na twardych dowodach, jakie dają nam badania przeprowadzane przez specjalistów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.