Brazylia Dopuszcza Medyczną Marihuanę

Anvisa, brazylijski urząd ds. narkotyków, dopuścił marihuanę jako lek. Jednakże krajowa uprawa konopi indyjskich pozostaje zabroniona. W zeszłym roku skrajnie prawicowy kandydat na prezydenta Brazylii, Jair Bolsonaro, opowiedział się za drakońską polityką antynarkotykową i przeciwko reformie prawa dotyczącego konopi indyjskich.

Jeszcze w tym samym roku wystosowano internetową petycję o medyczną marihuanę, która została zatwierdzona przez Komisję Senatu Brazylii. Zgodnie z raportem, brazylijski urząd ds. narkotyków Anvisa zatwierdził obecnie leki na bazie konopi indyjskich. Nowe przepisy zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym kraju w ciągu najbliższych kilku dni, a następnie wejdą w życie w ciągu 90 dni.

Stwierdza się w nim również, że ustanowiono szczegółowe przepisy dotyczące produkcji, importu, sprzedaży, pakowania, wprowadzania do obrotu i regulacji nowej klasy produktów opartych na konopiach indyjskich. Anvisa stwierdziła również, że produkty oparte na konopiach indyjskich będą dostępne tylko w zarejestrowanych aptekach i na receptę.

Brazylia: Brak krajowej uprawy konopi indyjskich

Zgoda Anvisy na regulację powstającego rynku marihuany medycznej stanowi poważną zmianę w Brazylii. Jednak prowadzenie krajowych plantacji konopi indyjskich jest nadal zabronione. Pokazuje to, że Brazylia nie jest jeszcze w pełni gotowa na to, aby stanąć na równi z Kolumbią i Urugwajem.

Rozwój zintegrowanego rynku marihuany medycznej nie jest jeszcze możliwy. Urugwaj był pierwszym krajem, który zalegalizował uprawę, sprzedaż i konsumpcję konopi indyjskich w grudniu 2013 roku. Wiele krajów dyskutujących na temat liberalizacji handlu narkotykami przyglądało się temu procesowi z bliska.

Kolumbia już zalegalizowała medyczną marihuanę. Z drugiej strony, Meksyk nakazał sądowi najwyższemu przyspieszyć wydawanie przepisów dotyczących konopi indyjskich. Obecnie ustawodawcy prowadzą również dyskusje nad legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych.

Podejście przyjęte w Brazylii pokazuje również powoli zmieniającą się perspektywę globalną w odniesieniu do nielegalnych narkotyków w miarę wzrostu inwestycji w medyczne korzyści płynące z konopi indyjskich.

Jednak na poziomie regionalnym Brazylia może się spóźnić, jak wynika z raportu, ponieważ zarówno Urugwaj, jak i Kolumbia zalegalizowały marihuanę medyczną i aktywnie działają na rzecz zdobycia pozycji na dynamicznie rozwijającym się, wielomiliardowym rynku światowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.