Metadon jako cudowny lek na leczenie raka

… który nie zostaje wprowadzony do leczenia. Podobno pomógł on już nawet pacjentom chorującym na nowotwór.

Wielu ludzi, którzy cierpią na jakiś nowotwór, mają jednocześnie nadzieję na cudowny lek, który byłby w stanie ich uzdrowić. Mimo, że badania naukowe na temat nowotworów codziennie zajmują się niczym innym, jak wreszcie znaleźć lek na raka, to niektóre jego odmiany są po prostu uznawane za nieuleczalne.

Ale według niektórych naukowców wcale nie musi tak być. Istnieje bowiem jeden środek, który już od dawna istnieje na rynku, jest o wiele tańszy od zwyczajnych środków na raka i który ponoć uratował już życie kilku pacjentom: metadon.

Dlaczego więc naukowcy oraz lekarze wstrzymują się, jak tylko metadon ma zostać podany do walki z rakiem?
Jak się okazuje, metadon jest bardzo mocno krytykowany. Znany on jest jako środek niwelujący ból, który lekarze bardzo często przepisują ludziom uzależnionym od narkotyków. Dr. Claudia Friesen z Universitätsklinikum Ulm od lat zapewnia jednak, że ten lek może zdziałać cuda nawet przy złośliwych odmianach nowotworów.

Metadon pomaga organizmowi w ten sposób, że doprowadza on nienaruszalne guzy do tego, że stają się one znowu otwarte na atak promieniowania. W połączeniu z chemioterapią albo terapią naświetlania metadon może sprawić, że nowotwór może nawet całkiem ustać.

Za swoją opinię ta pani naukowiec zebrała dosyć sporą krytykę, gdyż wszyscy uważają, że chciała ona jedynie wzbudzić w pacjentach głupią nadzieję. Póki co działanie metadonu zbadano tylko na zwierzętach, a nie na ludziach. Ale dlaczego właściwie tak jest i nikt nie chce podjąć się tych badań?

Metadon może zazwyczaj zostać przepisany przez lekarza dla pacjenta, który cierpi na bardzo silne bóle. 100 mililitrów tego leku kosztują ledwo co w granicach 50 do 100 złotych. W porównaniu do innych leków używanych w leczeniu raka, które zostały stworzone przez koncerny farmaceutyczne, to jest to bardzo mała kwota i jednym słowem tanio.

Niektórzy lekarze są więc przekonani, że chodzi tu tylko i wyłącznie o sprawy finansowe i dlatego metadon nie ma prawa być ustanowionym jako lek na raka. Jednak bez żadnych badań nie można stwierdzić, czy jest to słuszne, czy też nie, a takie jak na razie nie istnieją.

Jesienią ma jednak się to zmienić i wbrew zaskoczeniu mają zostać rozpoczęte badania na temat leczenia metadonem przy guzach mózgu. Wielu pacjentów nie ma jednak aż tak wiele czasu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

3 komentarze “Metadon jako cudowny lek na leczenie raka”


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.