Włochy: Zezwolona marihuana do 0,6% THC

We Włoszech kwitnie obecnie uprawa konopi do celów przemysłowych. W styczniu 2017 roku zmieniono dotyczące tego ogólne warunki prawne. Od tamtej pory we Włoszech można uprawiać konopie z zawartością THC do 0,6 procent.

Nie tylko jej wielostronne możliwości dalszego przetwarzania nakłaniają rolników do coraz częstszej uprawy tej rośliny, ale i też jej wspaniała właściwość użyźniania ziemi, która jest zniszczona oraz zatruta przez różne nawozy i opryski.

Od stycznia tego roku włoskim rolnikom ułatwiono uprawę roślin konopi. A wszystko to dzięki nowej ustawie, która zezwala na uprawę marihuany, której zwartość THC nie przekracza więcej niż 0,6 procent. Jest to znacznie wyższy poziom niż w większości krajów Unii Europejskiej.

Dzięki nowemu prawu włoscy rolnicy nie muszą już zgłaszać swoich pól lokalnej policji. Jeśli jednak podczas kontroli funkcjonariusze natkną się na rośliny, których poziom THC przekracza dozwoloną dawkę, to pola mogą zostać przejęte przez policję oraz zniszczone.

Oprócz wielu możliwości użycia konopi na rynku przemysłowym, jeszcze jedna właściwość tej rośliny sprawia, że jej uprawa staje się tak interesująca. Według różnych doniesień zubożałe a nawet zatrute ziemie dzięki uprawie konopi mogą zostać doprowadzone do żyznego stanu pozwalającego na ich ponowne użytkowanie.

Według amerykańskiej stacji CBS ziemie, które zostały zatrute przez zamknięcie fabryki stali zostały doprowadzone do stanu użytku właśnie dzięki uprawie konopi. Roślina ta wyciąga trucizny z dużej głębokości podłoża dzięki swoim szybko rosnącym korzeniom i zamienia je częściowo nawet w substancje nietrujące.

Zatem we Włoszech na nowo odkrywa się właśnie coraz bardziej ogromny potencjał rośliny konopi. Niezliczone produkty z konopi, jak na przykład makaron, oleje, tkaniny czy nawet materiał uszczelniający przy budowie domów, są w tym oraz w innych krajach zachodnich oferowane do sprzedaży.

Najnowsze zmiany w prawie sprawią, że młody i rozwijający się przemysł konopny we Włoszech dostanie dodatkowego pchnięcia na przód. Ograniczenie poziomu THC do 0,2 procent w pozostałych krajach Europy niestety utrudnia dobór odpowiednich odmian konopi zarówno do dalszego przetwarzania jak i do panującego u nas klimatu.

Włoscy rolnicy mogą się w przyszłości cieszyć swoją przewagą konkurencyjną wobec konkurentów z Europy Zachodniej, których władze powinny wziąć przykład z Włoch, aby móc lepiej korzystać z potencjału konopi jako surowca przemysłowego oraz pożywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.