sklep z feminizowanymi i automatycznymi nasionami marihuany, konopi na thc-thc.com

Fusy z kawy jako nawóz

Fusy z kawy jako nawóz, JamaicaSeeds.pl
Badania i doświadczenia hodowców dowodzą, że kawa może służyć jako samodzielny biologiczny składnik odżywczy albo jako dodatek do nawozu. Fusy mają poziom pH między 5,8 a 6,2, który jest idealny dla uprawy. Zawiera więcej niż 2% azotu, od 0,06 do 0,3% fosforu i od 0,6 do 1% potasu. Stosunek ten jest odpowiedni zarówno dla okresu wegetatywnego jak i kwitnienia, nawet jeżeli zawiera on za małą ilość fosforu (w postaci kwasu fosforowego) dla okresu kwitnienia. Przez to trzeba sięgnąć po inne źródła fosforu.

Większość makro składników odżywczych i minerałów (mikroelementy) znajdujących się w fusach z kawy są bezpośrednio dostępne dla rośliny i nie są uwalniane wolno tak jak następuje to w przypadku innych nawozów biologicznych. Grzybów i bakterie w glebie potrzebują czasu, aby przekształcić się w substancje odżywcze i minerały dla roślin.

Fusy nie zawierają prawie w ogóle wapnia, pierwiastek chemiczny uwielbiany przez rośliny. Organiczne mieszanki nawożące z dodatkiem skórek od jaj i fusów dostarczają roślinie odpowiednią ilość wapnia.

Fusy są kwaśne, ale mogą być wypłukane wodą dla podwyższenia poziomu pH do 6,5. Możesz też fusy do wody wodzie i używać taką mieszankę do nawadniania lub opryskiwania liści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.