Jak Przyspieszyć Wydalenie THC z Organizmu?

Każda substancja, którą spożywamy, palimy, wstrzykujemy, lub w jakikolwiek inny sposób do siebie przyjmujemy, pozostaje przez jakiś czas w naszym organizmie. W tym czasie większość tych spożytych substancji, tak jak na przykład THC, zanim zostaną wydalone przechodzi długą drogę w naszym organizmie.

Ta droga prowadzi ostatecznie przez wątrobę, a następnie dochodzi do ostatecznego wydalenia. THC jest również rozkładane w organizmie przez wątrobę i nie stanowi wyjątku od tej reguły. Powody, dla których konsumenci chcą jak najszybciej usunąć marihuanę ze swojego ciała są różne. Aby przyspieszyć wydalenie THC z naszego ciała, istnieją pewne sztuczki.

Jak Przyspieszyć Wydalenie THC?

W wielu zagranicznych firmach test na obecność narkotyków jest normalną rzeczą. Kiedy i w jaki sposób taki test zostanie przeprowadzony na pracownikach to zazwyczaj nie jest wiadome. Niestety, w większości krajów marihuana jest klasyfikowana jako niebezpieczny narkotyk. Dla pracodawcy oznacza to, że jego pracownicy spożywają nielegalne narkotyki.

Może to mieć ekstremalne skutki na twoje życie zawodowe oraz prywatne. Jakość życia może ulec znacznemu pogorszeniu, a zabawa w wolnym czasie szybko staje się poważną sprawą, jeśli pracownik zostaniesz pozytywnie przebadany na obecność konopi indyjskich. W zależności od intensywności i czasu trwania poprzedniego używania konopi indyjskich, THC można wykryć we krwi przez okres do jednego miesiąca.

Po spożyciu małych dawek THC może ono być wykryte przez następne 15 do 24 godzin. Dobre wyczucie czasu i pewne przygotowanie pozwala uniknąć niepożądanych rezultatów. Degradacja THC może być przyspieszona stosując różne sztuczki.

Dlaczego marihuana jest w ciele?

Ze względu na metabolity, THC ulega degradacji w około 7 dni. Konkretnie oznacza to, że każda dowolna koncentracja cannabisu, którą się spożyło, spada o 50 procent co 7 dni, czyli:

Po 7 dniach od spożycia nasz organizm wydala 50% THC, którego spożyliśmy. Po kolejnych 7 dniach kolejne 50% z tego, co pozostało za pierwszym razem, czyli 25%. Po kolejnych 7 dniach znowu 50% z tego, co pozostało, czyli 12,5%, itd. (6,25%, 3,12%, 1,56%, 0,78%, 0,39%, 0,19%, 0,09%, 0,04%, 0,02%, 0,01%).

Przy 6% można uznać, że nasz organizm wydalił całe THC. Potrzeba więc średnio 4 tygodni na to, abyśmy byli całkowicie czyści. Decydującą rolę odgrywają przy tym jednak różne parametry w naszym organizmie. THC może pozostać we krwi, moczu, ślinie, włosach i paznokciach nawet przez kilka miesięcy.

Tylko ci konsumenci lub osoby, które rzadko palą trawkę, mogą się pozbyć THC ze swojego ciała w ciągu kilku dni. Im częściej ją spożywamy, tym więcej czasu nasze ciało potrzebuje na pozbycie się nagromadzonych cannabinoidów. Ma na to wpływ kilka parametrów, ponieważ również dawka spożytego THC i stan naszego organizmu odgrywają pryz tym ważną rolę.

Szybkość przemiany materii, odsetek tkanki tłuszczowej i aktywność fizyczna w życiu codziennym to tylko niektóre z ważnych czynników. Ponieważ THC jest „przechowywane” w komórkach tłuszczowych, jest to istotny czynnik. Z komórek tłuszczowych THC wraz z innymi cannabinoidami jest stopniowo uwalniane do krwi.

Czy THC ma wpływ na wątrobę?

Marihuana i jej produkty pochodne nie mają większego wpływu na naszą wątrobę. O wiele gorsze jest picie alkoholu, ponieważ ma on bardzo toksyczny wpływ na wątrobę. Czyste cannabinoidy są dla niej nieszkodliwe, przynajmniej w takich dawkach, które się przyjmuje jako palacz.

Nasze ciało posiada dużo własnych, endogennych cannabinoidów i ma wprawę radzeniu sobie z nimi. Tytoń, z kolei, może powodować znacznie gorsze, bardziej rozległe uszkodzenia organizmu. W odniesieniu do konopi indyjskich znacznie częściej występują problemy z układem oddechowym. Wątroba może być zaniedbana podczas palenia trawki. W przeciwieństwie do tego THC i inne cannabinoidy nie są one toksyczne dla wątroby, chociaż w dużej mierze to właśnie tam są one rozkładane i wydalane.

Jak usunąć THC z organizmu?

Pierwszą ważną rzeczą jest przyjmowanie dużej dawki płynów. Płyny generalnie przyczyniają się do rozcieńczania produktów przemiany materii. Testy na obecność narkotyków są tak skonstruowane, aby zmierzyć stężenie metabolitów w ciele. Jeśli narkotyk i jego produkty pochodne są w ciele silnie rozcieńczone, to test na narkotyki będzie miał problem, żeby je wykryć.

Oznacza to, że wcale nie trzeba się pozbywać wszystkich ich śladów, aby pozytywnie przejść. Lepszą alternatywą niż woda jest picie naturalnych napojów detoksykacyjnych, takich jak sok żurawinowy lub zielona herbata. Napoje energetyczne również rozcieńczają mocz.

Przyjmowanie płynów powinno rozpocząć się na jeden dzień przed ewentualnym badaniem na obecność narkotyków, ponieważ woda może tylko tymczasowo usunąć THC z organizmu. Zaleca się spożycie około 2 do 4 litrów wody w ciągu 24 godzin przed testem. W dniu testu należy ponownie spożyć taką samą ilość wody. To powinno skutecznie rozcieńczyć mocz.

Nie jest zatem konieczne przeprowadzanie trwających wiele miesięcy kuracji. Odżywianie odgrywa również ważną rolę i wspomaga proces wydalania THC z organizmu. Im więcej spożywanych warzyw i owoców, tym lepsza degradacja THC. Z drugiej strony należy unikać dużych ilości tłuszczu, ponieważ może to spowolnić pracę przewodu pokarmowego.

W rezultacie spowalnia się zdolność do naturalnej detoksykacji. Jak wspomniano wcześniej, THC jest rozpuszczalne w tłuszczach i może utrzymywać się dłużej w organizmie poprzez spożycie obfitego posiłku. Szczególnie detoksykująca żywność to takie warzywa jak czosnek, cebula czy kolendra.

Czy można przyspieszyć ten proces?

Również aktywność fizyczna przyczynia się do spalania komórek tłuszczowych, a tym samym THC. Poprzez ogólne przyspieszenie przemiany materii, poprzez sport, przyspiesza się również proces wydalania THC. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku takie sporty jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie.

Podobnie jak w przypadku alkoholu, pocenie się również jest plusem. Pocenie się w ogóle sprzyja naturalnej detoksykacji organizmu. Sprzyja temu na przykład łaźnia parowa, sauna lub sport. Nawet długotrwały sen jest procesem detoksykacji organizmu.

Jeśli śpisz niespokojnie i jesteś zestresowany, to proces detoksykacji się spowalnia. Należy więc zmniejszyć stres i się odprężyć, a pomocne w tym jest czytanie, joga, sen lub jakakolwiek inna czynność uspokajająca. Najważniejszą rzeczą jest jednak niepalenie marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.