Ogrodnictwo Księżycowe i Cannabis: Wykorzystanie Księżyca dla Lepszych Efektów Uprawy

Księżyc ma ogromny wpływ na życie na Ziemi i to na wiele różnych sposobów. Może on mieć wpływ na nawyki reprodukcyjne zwierząt, pływy morskie, a nawet cykl menstruacyjny u kobiet. Starożytna szkoła ogrodnictwa (a następnie ludy autochtoniczne, takie jak Indianie), znana jako ogrodnictwo księżycowe lub według faz księżyca, kieruje się tym, jak księżyc wpływa na wzrost, rozwój i zbiory roślin. Dokładniej mówiąc, ogrodnictwo księżycowe polega na przestrzeganiu specjalnego kalendarza księżycowego, w celu zmaksymalizowania zdrowia i wydajności Twojego ogrodu.

Współcześni hodowcy marihuany nawiązują teraz do tych starożytnych tradycji i odkrywają, że dzięki uważnej obserwacji księżyca i jego comiesięcznej orbity wokół ziemi są w stanie za każdym razem dawać większe, wyższe plony.

Na czym polega ogrodnictwo według faz księżyca?

Ogrodnictwo według faz księżyca, znane również jako ogrodnictwo z księżycem lub ogrodnictwo księżycowe, jest starożytną praktyką ogrodniczą, która polega na sadzeniu pewnych roślin w różnych okresach miesięcznej orbity księżyca wokół Ziemi. Jest praktykowana od wieków przez ogrodników na całym świecie.

Chociaż nie chcemy zbytnio zagłębiać się w astrologię, ważne jest, aby przynajmniej poznać podstawy orbity księżyca wokół ziemi, tak aby teoria stojąca za plantacjami księżycowymi mogła być lepiej zrozumiana.

Księżycowa orbita wokół ziemi trwa około 27 dni. W tym czasie księżyc przechodzi przez każdy z 12 znaków zodiaku. Tak, jak przyciąganie księżyca wpływa na pływy mórz, tak i ogrodnicy księżycowi twierdzą, że wpływa to również na szybkość kiełkowania nasion oraz ogólną wielkość i jakość zbiorów.

Dwie główne teorie stojące za ogrodnictwem księżycowym to:

  • Rośliny, które wydają owoce lub kwiaty nad powierzchnią ziemi, powinny być sadzone w miarę wzrostu księżyca (lub gdy zmienia się on z księżyca w nowiu na księżyc w pełni).
  • Rośliny, które produkują plony pod ziemią, jak również kwiaty dwuletnie i wieloletnie, powinny być sadzone, gdy księżyc słabnie (lub gdy zmienia się z pełni na księżyc w nowiu).

Niektórzy ogrodnicy księżycowi twierdzą również, że przyciąganie księżycowe może wpłynąć na poziom wilgotności gleby poprzez przyciąganie wilgotności do powierzchni gleby. To ostatecznie zwiększa szanse na prawidłowe kiełkowanie nasion.

Istnieją też tacy ogrodnicy księżycowi, którzy zwrócą również uwagę na orbitę księżyca poprzez znaki zodiaku. Znaki zodiaku są związane z każdym z 4 elementów: Koziorożec, na przykład, jest uważany za znak ziemi.

Oto podstawowa analiza 12 znaków zodiaku, w oparciu o ich poszczególne elementy:

  • Rak, Skorpion i Ryba = Woda
  • Bliźniaki, Waga i Wodnik = Powietrze
  • Byk, Panna i Koziorożec = Ziemia
  • Baran, Lew i Strzelec = Ogień

Ogrodnicy księżycowi sugerują wysiew nasion, gdy księżyc przechodzi przez specyficzne konstelacje zodiaku, zwłaszcza te związane z wodą i ziemią, w celu uzyskania szczególnie produktywnych zbiorów. Z drugiej strony zakłada się, że sadzenie w konstelacji ognia daje małe zbiory.

Jakie są korzyści z uprawy według faz księżyca?

Księżycowi ogrodnicy twierdzą, że śledzenie i badanie orbity księżycowej pozwala im uzyskać lepszy wgląd w to, kiedy zasiać konkretne nasiona. Dzięki temu mogą mieć większą kontrolę nad swoimi roślinami i zmaksymalizować wielkość i jakość swoich zbiorów.

Teraz wiesz już trochę więcej o plantacjach księżycowych i o ich funkcjonowaniu. Oto kilka prostych sposobów na to, w jaki sposób możesz zastosować zasady sadzenia według faz księżyca w swojej uprawie marihuany:

Kiełkuj nasiona podczas pełni księżyca

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ogrodnicy księżycowi twierdzą, że siła grawitacyjna księżyca może wpływać na prędkość i szybkość kiełkowania nasion, wpływając na wilgotność gleby.

Aby z tego czerpać korzyści, zaleca się wysiew nasion podczas pełni księżyca. Uważa się, że w tym czasie księżyc zbliża wodę do powierzchni ziemi, która jest dokładnie tam, gdzie zasieje się nasiona. Przyjmuje się również, że nasiona są w stanie wchłonąć więcej wilgoci w tym czasie.

Nasiona marihuany potrzebują dużo wilgoci do kiełkowania, a wykorzystanie pełni księżyca jest doskonałym naturalnym sposobem na zapewnienie im jak najlepszych warunków.

Wiedz, kiedy są Twoje fazy księżyca

Starożytne kultury, takie jak Indianie, obserwowały księżyc, aby śledzić czas. Aby im w tym pomóc, plemiona zaczęły nazywać 12 księżyców roku według pewnych aktywności lub sezonowych zmian, które zauważali w otaczającym ich środowisku.

Księżyc w lutym, na przykład, był znany jako Księżyc Śniegu lub Księżyc Głodu, który reprezentuje ciężkie opady śniegu o tej porze roku i trudności w polowaniu lub zbieraniu pokarmu dla plemienia. Pełnia księżyca w kwietniu, natomiast, został nazwany różowym księżycem ze względu na zakwit floksa, często jednego z pierwszych wiosennych kwiatów.

Najważniejsze księżyce dla hodowców marihuany to księżyc kwietniowy/majowy (znany jako księżyc różowy lub kwiatowy) oraz księżyc zbiorów we wrześniu/październiku. Studiowanie różnych księżyców pomoże ci śledzić fazę kwitnienia w latach i różne fazy wzrostu twoich roślin.
Należy pamiętać, że nazwy te pochodzą od amerykańskich plemion indyjskich i dlatego są szczególnie dostosowane do sezonowych wzorców półkuli północnej.

Zwracaj uwagę na fazy, kiedy księżyc rośnie i maleje

Rosnące i malejące fazy księżyca są zazwyczaj związane z dwiema różnymi częściami rozwoju roślin. Przyjmuje się, że rośliny rozwijają swój największy nadziemny wzrost w fazach, kiedy księżyc rośnie, natomiast w fazach, kiedy maleje, rozwijają silne systemy korzeniowe, czyli podziemne.

Podczas wzrostu księżyca rośliny pobierają więcej składników odżywczych z gleby. Jest to świetny czas na dostarczenie roślinom wszystkich potrzebnych składników odżywczych, jak również uzupełnić wszystkie ich niedobory. Przycinanie jest również uważane za najmniej stresujące dla roślin podczas fazy wrastania lub fazy nowiu.

Natomiast fazy, kiedy księżyc maleje, są uważane za idealny czas na radzenie sobie z problemami związanymi ze szkodnikami. Jest to również doskonały czas na przesadzanie lub tworzenie klonów, ponieważ jest to czas miesiąca, w którym rośliny skupiają się na tworzenie silnego systemu korzeniowego pod ziemią. Spróbuj uzyskać najlepsze wyniki, aby przesadzać lub sklonować rośliny marihuany, gdy księżyc malejący znajduje się w znaku zodiaku takim jak byk, panna lub koziorożec.

Wiedz, kiedy zebrać plony

Czas zbiorów jest prawdopodobnie najbardziej ekscytującym czasem dla większości hodowców marihuany i odpowiednie rozplanowanie czasowe może mieć ogromny wpływ na jakość plonów.

Ogrodnicy księżycowi zazwyczaj sugerują zbiory podczas księżyca w nowiu. Przyjmuje się, że właśnie wtedy wartości wody w roślinach są najniższe, co może prowadzić do skrócenia czasu suszenia i utwardzania.

Wypłukiwanie substancji odżywczych z roślin powinno odbywać się podczas księżyca rosnącego. Pomoże to zmaksymalizować wchłanianie wody i doprowadzi do uzyskania czystych plonów, niezanieczyszczonych nawozami.
Za najbardziej idealny czas na zbiór marihuany przyjmuje się konstelację znaków zodiaków bliźniąt, wagi i wodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.