Fimming: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

FIM lub Fuck I Missed – Tak, to naprawdę oznacza ta krótka forma – to metoda przycinania roślin marihuany w celu uzyskania większego plonu. Podobnie jak w przypadku Toppingu, technika ta polega na częściowym usunięciu głównego trzonu rośliny. Legenda głosi, że meto-da ta została odkryta przez przypadek, gdy pewny hodowca przy Toppingu popełnił błąd.

Celem jest otrzymanie kilku głównych topów, aby roślina stała się bardziej krzaczasta. Fimming może i nie jest najbardziej eleganckim sposobem na zwiększenie plonów poprzez przycinanie, ale najbardziej efektywnym. Po zapoznaniu się z niniejszą instrukcją sam będziesz mógł ją wypróbować i się przekonać. Polecamy stosowanie Fimmingu i Toppingu u przynajmniej kilku roślin w growroomie.

Odpowiedni czas na przycinanie

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich metod przycinania i treningu dla uzyskania większych plonów, tak i dla metody Fimmingu polecana jest faza wegetatywna. Za każdym razem, gdy usuwasz części rośliny konopi indyjskich, jest ona pod wpływem stresu i potrzebuje trochę czasu na to, aby się zregenerować. Jest to główna przyczyna, dlaczego przycinamy właśnie wtedy.

W Stanach Zjednoczonych hodowcy często usuwają wierzchołki młodych roślin marihuany, gdy tylko wyrosną z fazy bycia sadzonką. Nawet jeśli to spowoduje, że rośliny staną się krzaczaste, to kolejnym krokiem powinno być zastosowanie metody LST i/lub ScrOG.

Jeśli masz doświadczenie z powyższymi technikami, to do roboty. Jednak dla niedoświadczonych growerów lub dla takich, którzy nie mają czasu na długi cykl wegetatywny, nie jest to odpowiednia technika.

Europejscy hodowcy marihuany wolą poczekać, aż rośliny osiągną około 30cm wysokości, zanim zastosują jakichkolwiek technik przycinania do zwiększenia plonu.

Pozwolenie roślinom na wegetatywny wzrost przez 3-4 tygodnie zapewni im uzyskanie odpowiedniego rozmiaru, aby mogły szybciej się zregenerować. Fimming można wykonać w każdej chwili w fazie wegetatywnej. Nie trzeba się spieszyć. Cierpliwość we wczesnym cyklu życia rośliny pozwoli zaoszczędzić czas w późniejszym okresie.

Prawidłowe stosowanie Fimmingu

Zastosowanie metody FIM nie mogło być łatwiejsze. Możesz swoje rośliny szczypać albo przycinaniem. Wszystko zależy od tego, co preferujesz. Jeśli wolisz przycinać nożyczkami, to pamiętaj, aby były sterylne i zdezynfekowane.

Należy pamiętać, że Fimming powstał w wyniku nieudanej próby Toppingu. Fimming jest procesem, podczas którego usuwamy prawie 75% wierzchołków pędów głównych jest usuwanych. Odcięcie obszaru za pomocą opuszków palców daje więcej miejsca na błędy i często prowadzi do skuteczniejszego przycinania.

Pamiętaj, aby przeprowadzać Fimming podczas wegetatywnego wzrostu rośliny. Dokładny czas zależy od Ciebie. Pamiętaj o tym, że rośliny po potrzebują około jednego tygodnia na regenerację i ponowny wzrost. Nie oczekuj ładnego wyglądu.

Umiejętne przycinanie rośliny marihuany za pomocą nożyczek, poprzez całkowite usunięcie wierzchołków głównego pędu, prowadzi do powstania dwóch nowych głównych koli. Fimming zazwyczaj powoduje wzrost 4 nowych głównych topów. Liczby te mogą się nieznacznie różnić w zależności od odmiany i ilości usuniętych topów z głównej łodygi. Dodatkowo FIM zapewnia krzaczasty i szeroki wzrost rośliny.

Zalety Fimmingu

Fimming może być znacznie skuteczniejszy niż Topping w zwiększaniu plonów roślin konopi indyjskich. Oczywiste jest, że 4 główne topy to więcej niż 2. Co więcej, Fimming wydaje się wpływać na rozłożenie auksyny w roślinach marihuany nawet bardziej niż Topping. Rośliny, które zostały poddane Fimmingu nie tylko rozwijają więcej wierzchołków, ale także silniej się rozgałęziają.

Fimming jest bardzo elastyczną metodą zwiększania plonu poprzez przycinanie i może być łączony z innymi metodami treningu lub przycinania w celu uzyskania maksymalnych plonów. Metoda FIM w połączeniu z ScrOG lub SOG może 2-3-krotnie bardziej wydajna niż zwykle.

Wczesne zastosowanie Fimmingu, które jest preferowane przez amerykańskich growerów, jest niezwykle skuteczne w przekształcaniu roślin dowolnej odmiany w rozgałęzione krzaki. Po-nadto metodę FIM można stosować kilkakrotnie, aż do momentu, gdy jako grower będziesz zadowolony z wyglądu rośliny.

Najlepsze w tej metodzie jest to, że wybacza błędy. Dokładność nie jest najważniejsza. Nie-dbały Topping często okazuje się być fantastycznym Fimmingiem dającym kilkanaście topów.

Wady Fimmingu

Fimming jest techniką, która nie jest zalecana dla roślin automatycznie kwitnących. Stres związany z przycinaniem głównego trzonu i związany z tym czas regeneracji hamują wzrost Autofloweringów. Growerzy stosujący metodę FIM utrzymują rośliny Pełnosezonowe średnio przez 4-6 tygodni w fazie wzrostu. To zbyt długi czas oczekiwania na Autofloweringów.

Później, w fazie kwitnienia, bez zastosowania metody ScrOG trudno może być utrzymać po-rządek w growroomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Fimming: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć”


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.