Niemcy: Kryminalni chcą całkowitej legalizacji marihuany

Niemiecki BDK, (Bund Deutscher Kriminalbeamter) czyli w poprawnym tłumaczeniu na język polski Związek Niemieckich Funkcjonariuszy Policji Wydziału Kryminalnego dosadnie opowiada się za całkowitą legalizacją spożywania cannabisu.

Szef liczącego 15.000 członków związku zawodowego policji, André Schulz, potwierdził w rozmowie z gazetą Bild, że „prohibicja cannabisu z historycznego punktu widzenia była wdrążana arbitralnie i do dziś ani w sposób inteligentny ani skutecznie doprowadzona do celu.“

Schulz skrytykował poza tym fakt, że „70 procent przypadków związanych z narkotykami, jakimi zajmuje się wydział kryminalny to nie walka z dealerami a z samymi konsumentami i to doprowadza do piętnowania ludzi oraz tym bardziej do propagowania przestępczości kryminalnej.“

Dodał jeszcze, że „w historii całej ludzkości nie było jeszcze takiego społeczeństwa, które nie konsumowałoby narkotyków.” Co ciekawe, Schulz przytacza argumenty, które policjanci wcześniej wysłuchiwali na różnych demonstracjach przeciwko prohibicji.

Schulz wypowiada się w taki sposób nie pierwszy raz. Na początku roku na łamach mediów zabiegał on o regulację rynku konopnego w Niemczech i podał jako przykłady sukcesywnych reform tego typu Stany Zjednoczone oraz Portugalię.

Ważny wyjątek stanowi dla BDK jednak prowadzenie pojazdu i powinno ono nadal pozostać zabronione zarówno pod wpływem alkoholu jak i cannabisu. Schulz na łamach gazety Bild skusił się na posunięcie się aż tak daleko, że oznajmił, iż „prognozuje on, że cannabis w Niemczech i tak nie będzie za długo zabroniony.“

Oczywiście nie trzeba było długo czekać na krytykę. Koledzy z konkurencyjnej branży wydziału kryminalnego “Deutsche Polizeigewerkschaft”, czyli Niemiecki Związek Policji wyznał, że “zezwolenie na cannabis było by fatalnym sygnałem.” Praca policjantów nie powinna iść do kosza, ale również on jest za tym, aby wprowadzić specjalistyczne poradnie w przypadku pracochłonnych postępowaniach karnych.

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie zarówno większość wszystkich niemieckich funkcjonariuszy policji wydziałów kryminalnych jak i tak zwany „Schildower Kreis“, czyli „Koło Schildowera” – sieć wpływowych profesorów w dziedzinie prawa karnego, wyraźnie zabiegają za dekryminalizacją, to trzeba przyznać, że raczej się nie mylą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

8 komentarzy “Niemcy: Kryminalni chcą całkowitej legalizacji marihuany”


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.