Berlin: jointy ze środkami znieczulającymi

W Berlinie dwóch nastolatków straciło przytomność po zapaleniu jointa od nieznajomego. Policja już wydała nakaz aresztowania przeciwko jednemu podejrzanemu, jednak liczba takich przypadków ciągle rośnie.

Okolica Mostu Warszawskiego (Warschauer Brücke) oraz RAW-Gelände w dzielnicy Berlina Friedrichshain jest znana jako narkotykowy hot spot. Teraz jak się okazuje coraz częściej dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń z jointami zawierającymi środki znieczulające, po których konsument traci przytomność.

12. października doszło do właśnie takiej sytuacji, kiedy to dwóch osiemnastolatków straciło przytomność po tym, jak zapalili jointa od nieznajomego mężczyzny. To samo wydarzyło się w zeszłą sobotę z dwoma nastolatkami w wieku 17 i 18 lat. Berlińskiej policji udało się zatrzymać jednego podejrzanego i wydano przeciwko niemu nakaz aresztowania. Jak powiedziała rzeczniczka policji mężczyzna siedzi w areszcie.

Podejrzany to dziewiętnastolatek, u którego śledczy zabezpieczyli nadpalonego jointa. Obecnie badana jest jego zawartość. Mężczyzna działał z osiemnastoletnim wspólnikiem, jednak tego wypuszczono na wolność. Służby ostrzegają wszystkich przed piciem z otwartych już butelek oraz paleniem od nieznajomych.

Dwaj zatrzymani mężczyźni w sobotnią noc około godziny 4:30 zaproponowali na Warszawskim Moście papierosa. Już po jednym pociągnięciu obydwie straciły przytomność, po czym zostały przeszukane przez mężczyzn i obrabowane. Cała sytuacja zwróciła uwagę przechodniów, jednak sprawcy zaczęli uciekać. Chwilę później zostali zatrzymani przez policję. Obydwie ofiary trafiły do szpitala, im życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wspomniani już osiemnastolatkowie, którzy również stracili przytomność zostali poczęstowani jointami. W tym przypadku sytuacja była podobna. W okolicy przystanku tramwajowego Wahrschauer Straße dwóch nieznanych mężczyzn zaproponowało im jointa i już po jednym pociągnięciu stracili oni przytomność.

Do dwóch dalszych wydarzeń według gazety Berliner Zeitung miało dojść około 3 tygodni temu. Naoczny świadek zeznał, że przed wejściem na obszar RAW najpierw po zapaleniu jointa zemdlały trzy młode dziewczyny a później również mężczyzna, po czym wszystkie ofiary zostały przez sprawców przeszukane.

Jak się okazało jointy zawierały „Spice“. Jest to sztucznie stworzona marihuana, która działa o wiele silniej niż naturalna substancja i może wywołać nawet bezdech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.