Gdzie i jaki sposób spożywania cannabisu jest legalny? – Ameryka Środkowa i Południowa

Peru
W Peru rządzi srogie prawo antynarkotykowe, które za sprzedaż, uprawę oraz przetwarzanie cannabisu przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności. Konsumowanie oraz posiadanie na użytek własny są jednak tutaj zdekryminalizowane oprócz w miejscach publicznych. Dopuszczalna tolerowana dawka jaką można tu posiadać to 8 gramów.

Ekwador
W Ekwadorze sytuacja jest nieco podobna do tej w Peru. Tutaj także uprawa, przetwarzanie oraz sprzedaż cannabisu są srogo karane. Posiadanie marihuany do celów własnego użytku jest tutaj też zdekryminalizowane i dopuszcza się posiadanie 10 gramów cannabisu ale jest karane karą pieniężną. Jeśli więc komuś wpadnie tutaj cannabis w ręce, może on go spożyć tak długo, jak nie będzie przekroczona dopuszczalna dawka.

Urugwaj
Pod koniec 2013 roku uchwalono ustawę, która całkowicie zalegalizowała cannabis. Uprawa, sprzedaż, kupno oraz spożywanie jakichkolwiek produktów cannabisowych jest od tamtej pory dozwolone i Urugwaj jest tym samym pierwszym krajem na całym świecie, gdzie cannabis jest państwowo produkowany.

Dla wszystkich mieszkańców Urugwaju, którzy mają ukończone 18 lat od tamtej pory zezwala się nie tylko na spożywanie cannabisu, ale również na jego uprawę, albo sprzedaż w przeznaczonych do tego miejscach. Miesięcznie można tam kupić do 40 gramów suchych pąków i spożywać je we własnych czterech ścianach. Dorośli mogą uprawiać do 6 roślin i dodakowo mogą spotykać się w tak zwanych „Cannabis Social Clubs“, gdzie mogą razem palić i wspólnie uprawiać do 99 roślin.

Dla obcokrajowców kupno cannabisu jest zabronione i dla nich jest to karalne. Jeśli jednak taka osoba już będzie w posiadaniu cannabisu, może ona tak jak inni palić go w każdym miejscu gdzie jest to dozwolone.

Jamajka
Na Jamajce od kilku lat zarówno spożywanie jak i posiadanie do 56 gramów marihuany są legalne. Nie można jej tu w prawdzie legalnie nabyć, ale nie jest to jakiś trudny wyczyn, aby wejść w posiadanie kilku pąków. Osoby powyżej 18 roku życia mogą więc na luzie palić o ile nie są oni w miejscu publicznym, ponieważ palenie jest tutaj srogo zabronione.

Wykroczenia w tym zakresie są jednak karane wyłącznie karą pieniężną. Jeśli więc mieścimy się w zakresie prawnym, możemy bez zmartwień spożywać cannabis. Nielegalne, ale wedle prawa wszystko jedno…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.