Czy Konsumenci Marihuany Mają Lepszą Przemianę Materii?

Badania Nad Skutkami Spożywania Marihuany

Wieloletnie badanie wykazało, że zażywanie konopi indyjskich przez długi czas ma trwały wpływ na wagę i metabolizm. Wyniki badania potwierdziły, że konsumenci marihuany mają niższy wskaźnik masy ciała (BMI) i niższy poziom cholesterolu całkowitego.

Badanie Potwierdza, Że Konsumenci Marihuany Mają Lepszą Kondycję Fizyczną

Naukowcy z Santander w Hiszpanii przez trzy lata przeprowadzili badania naukowe nad stanem zdrowia 510 osób. Regularnie badano uczestników i porównywano różne wyniki. Celem było wykazanie związku pomiędzy stosowaniem konopi indyjskich a masą ciała. Wyniki w lutym opublikował Journal of Psychopharmacology. Uczestnicy badania zostali podzieleni na trzy grupy: osoby regularnie spożywające marihuanę, osoby w ogóle jej nie spożywające i osoby spożywające nieregularnie.

Na samym początku badania naukowcy stwierdzili, że osoby zażywające konopie indyjskie w porównaniu z osobami niekonsumującymi mają średnio niższą wagę, niższy wskaźnik masy ciała, niższy ogólny poziom cholesterolu, a w szczególności niższy poziom cholesterolu o nazwie lipoproteina. Te różnice pod względem masy ciała, BMI i wyników badań krwi utrzymywały się na stałym poziomie przez trzy lata. Zmierzone wartości nie są znikome dla kondycji fizycznej człowieka.

W rzeczywistości potwierdzały one lepszy ogólny stan zdrowia osób zażywających konopie indyjskie. Jednakże u osób, które zaprzestały zażywania marihuany, średni przyrost masy ciała był bardzo wysoki. BMI i wyniki krwi również uległy ujemnej zmianie znacznie szybciej niż u osób zażywających i nie zażywających marihuany.

Już Wcześniej Wykazano Związek Między Konopiami Indyjskimi a Metabolizmem

Wynik badania jest zgodny z wynikami poprzednich badań. Już w 2015 i 2016 roku dane wykazały, że stałe zażywanie konopi indyjskich zmniejsza ryzyko otyłości, cukrzycy i wysokiego poziomu cholesterolu. W 2013 roku w American Journal of Medicine opublikowano wyniki badań, z których wynika, że osoby biorące udział w badaniu były w lepszej kondycji zarówno pod względem parametrów krwi, jak i wielkości ciała. W związku z tym poziom insuliny, a tym samym ryzyko zachorowania na cukrzycę, jest wyraźnie zmniejszone wśród osób zażywających konopie indyjskie.

O Wpływie Marihuany Na Zdrowie Decyduje Również Forma Konsumpcji

Przy bieżącym hiszpańskim badaniu współpracowali autorzy z różnych uniwersytetów i instytutów badawczych w Santander. Stwierdzili oni, że zażywanie konopi indyjskich ma ochronny wpływ na metabolizm. Znajduje to odzwierciedlenie w wynikach mierzalnych klinicznie. Jak dokładnie składniki aktywne rośliny konopi wpływają na metabolizm, będzie prawdopodobnie tematem do dalszych badań. Należy również rozróżnić rolę, jaką mogą odegrać różne nawyki konsumpcyjne.

Ponieważ palenie tytoniu w żadnym wypadku nie ma korzystnego wpływu na ludzkie zdrowie, stosowanie konopi indyjskich na przykład w jointach z pewnością nie jest środkiem prozdrowotnym. Interesujące byłoby porównanie długoterminowego badania z rozróżnieniem na palenie marihuany, odparowywanie marihuany w waporyzatorze lub spożywanie substancji czynnych w żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.