Uprawa indoor vs. uprawa outdoor

Uprawa marihuany w domu istotnie różni się od uprawy na wolnym powietrzu, nawet jeśli marihuana w tych dwóch przypadkach ma takie same zapotrzebowania. Decydujące warunki przy uprawie outdoor muszą być odzwierciedlone przy indoorze, jeśli roślina ma się dobrze rozwijać.

Uprawa indoor vs. uprawa outdoor, JamaicaSeeds.pl

Przy outdoorze nie musimy wkładać dużo wysiłku w naszą hodowlę, gdyż matka natura sama reguluje wiele faktorów, które są ważne dla wzrostu roślin.
Przy uprawie w domu to grower musi zadbać o doborowe warunki i to on przejmuje wszystkie obowiązki matki natury. A więc kontroluje on wszystkie warunki, od których zależy wzrost roślin.

Uprawa na wolnym powietrzu ogranicza się do jednych zbiorów na rok. W cieplejszych strefach klimatycznych możliwe są dodatkowe zbiory na wiosnę. Hodowla w szklarni i użycie zaciemnienia umożliwia nawet do pięciu zbiorów w roku. Na zewnątrz warunki świetlne są niedostateczne, ponieważ z powodu niedozwolonej hodowli marihuany musi ona być sadzona w ukryciu.

W takich warunkach nie brakuje świeżego powietrza, ale klimat może być nieprzyjemnie wilgotny albo suchy, zimny bądź wietrzny. Nie ma problemu z zapatrzeniem w wodę czy składniki mineralne, jeżeli nie mamy do czynienia z daleko od cywilizacji oddaloną guerillą…

W domu warunki klimatyczne są całkowicie pod kontrolą, także nawadnianie. Jedyny problem stanowią teraz szkodniki i choroby, które mogą napaść rośliny. Ponadto musimy dbać o świeże powietrze za pomocą wentylatorów, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację i temperaturę.

Mimo to wielu growerów jest tego zdania, że uprawa w domu stanowczo góruje nad outdoorem, gdyż pozwala ona na całkowitą kontrolę wszystkich warunków i faktorów od których zależny jest wzrost roślin. W domu rośliny te są też bezpieczniejsze i nie narażone na lepkie ręce złodziei. A co najlepsze: w domu możemy zbierać plony aż do 6!!! razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.