nasionami marihuany i konopi różnych odmian szybko rosnących z dużym plonem z zawartością thc

Nie żyje Tomasz Kalita

Kilka godzin temu dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Tomasza Kality, byłego rzecznika partii SLD. Tomasz Kalita od kilku miesięcy chorował na glejaka mózgu i walczył o zalegalizowanie medycznej marihauny, aby móc walczyć ze swoim nowotworem. Miał 37 lat.

Nie żyje Tomasz Kalita, JamaicaSeeds.pl

Polityka była całą pasją Kality. W prawdzie zaczynał on swoją karierę jako dziennikarz i politolog, ale, jak sam przyznał, bardziej od relacjonowania wydarzeń politycznych kręciło go bycie w ich centrum.

Jego kariera zaczęła się w 2003. Uczestniczył on wtedy w referendum akcesyjnym w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Był bardzo aktywny politycznie, brał udział w wielu spotkaniach i dyskusjach, a także kampaniach wyborczych.

W czerwcu tamtego roku wykryto u niego glejaka mózgu, po tym, jak zasłabł w samochodzie. Jest to ciężki nowotwór, który jednak można leczyć medyczną marihuaną. Kalita przeszedł kilka operacji, jednak choroba postępowała. Walczył on nie tylko z nią, ale i o prawo do wyboru metody swojego leczenia. Nie tracił nadziei, że jego apel do władz o legalizację marihuany coś zmieni, a mówienie publicznie o swojej chorobie oznaczało sens dawania przykładu i impulsu do konkretnych zmian.

Niestety, nie doczekał się żadnych zmian, choć walczył do końca. Zmarł 16 stycznia 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.