Medyczna Marihuana Nie Leczy a Uzależnia?

Nowe Badania Ujawniają Wątpliwości Nad Leczniczym Działaniem Marihuany

Od 2017 roku medyczna marihuana jest w Polsce legalna, chociaż nadal trudno jest z jej dostępnością. Jej działanie jako leku wciąż jest przedmiotem wielu dyskusji i to nie tylko u nas, ale w wielu krajach na całym świecie.

Również z tego powodu lekarzom nie zawsze łatwo jest przepisać medyczną marihuanę – zgodnie z prawem nie można stosować konopi indyjskich, dopóki wszystkie inne możliwości leczenia nie zostaną wyczerpane.

Najnowsze badania przeprowadzone w USA dodają teraz oliwy do ognia: Naukowcy uważają, że są w stanie udowodnić, że medyczna marihuana nie pomaga w walce z bólem, lękiem czy depresją, ale zwiększa uzależnienie i nasila te choroby. Naukowcy nie odnotowali żadnych pozytywnych skutków medycznej marihuany poza poprawą snu.

Przez trzy lata badano 186 osób, którym przepisano medyczną marihuanę na ból, lęk lub depresję. Liczba 122 kobiet i 64 mężczyzn została przydzielona losowo. Po wstępnym badaniu po uzyskaniu specjalnej karty, tzw. medical marijuana card (za pomocą której można kupić medyczną marihuanę), pacjenci byli osobiście przesłuchiwani i w 2, 4 i 12 tygodniu oraz telefonicznie w 8 tygodniu badania.

Respondentom pozostawiono decyzję, jak często i jaki rodzaj marihuany używają, co miało na celu stworzenie realistycznego profilu przeciętnego użytkownika. Narzucenie konsumentom sposobu zażywania konopi indyjskich zakłóciłoby normalne wzorce konsumpcyjne respondentów.

Celem badania było ustalenie, czy odpowiedzialna konsumpcja pod nadzorem lekarza powoduje zmniejszenie objawów choroby. Od 8 do 17 procent respondentów (w zależności od grupy) odczuwało wzmożone uzależnienie.

Dla porównania, prawie wszyscy respondenci stwierdzili, że nie odczuli poprawy w zakresie łagodzenia objawów choroby – medyczna marihuana okazała się pomocna jedynie w kwestii snu. W związku z tym probanci nadal odczuwali objawy chorób, na które przepisywano im medyczną marihuanę. Inne, starsze badania wykazały, że marihuana ma działanie przeciwbólowe. Jeśli obecne badanie cokolwiek udowadnia to fakt, że badania nad konopiami indyjskimi są jeszcze w powijakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Medyczna Marihuana Nie Leczy a Uzależnia?”


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.