sklep z feminizowanymi i automatycznymi nasionami marihuany, konopi thc-thc.com

Austriacka policja konfiskuje coraz więcej cannabisu

Raport narkotykowy Federalnego Urzędu Kryminalistycznego i najsmutniejszy bilans austriackiej polityki cannabisowej wszech czasów

Co jakiś czas w okresie letnim Bundeskriminalamt, czyli Federalny Urząd Kryminalistyczny w Austrii upublicznia liczby ofiar wojny antynarkotykowej w tym pięknym alpejskim kraju. Ostatnio znowu mieliśmy przyjemność poznać wyniki raportu narkotykowego Federalnego Urzędu Kryminalistycznego z roku 2017.

Według niego liczba osób zatrzymanych z powodu przestępstw narkotykowych wzrosła o ponad 6300 na 42.610. Najczęściej konfiskowanym narkotykiem jest, jak zawsze, cannabis. Łącznie Gendarmerie udało się wycofać z obrotu 1659 kilogramów produktów cannabisowych; w 2016 roku liczba ta wynosiła skromne 1083 kilogramów.

Skonfiskowane ilości innych substancji, policja przedstawia w liczbach w następujący sposób: 70 kilogramów heroiny (68,9 kg w 2016 roku), 71,4 kilogramów kokainy (86,5 kg w 2016 roku), 446.465 tabletek XTC, czyli ecstasy, (29.485 sztuk w 2016 roku), 50,3 kilogramów amfetaminy i pięć kilogramów metamfetaminy (87,7 kg i 4,8 kg w 2016 roku).

Ogromny wzrost ecstasy pochodzi z Big Bust’u jesienią 2017 roku: W ciężarówce, która była w drodze z Holandii do Turcji, na terminalu Wels znaleziono 404.900 tabletek ecstasy.

Rekordowy poziom skonfiskowanych produktów cannabisowych to bezpośrednie następstwo noweli na temat prawa antynarkotykowego, które weszło w życie 1 czerwca 2016 roku. Pojęcie „zawodowstwa” swego czasu zostało na nowo zdefiniowane, aby ułatwić policji nagonkę za drobnymi palaczami marihuany oraz dealerami z ulicy. Od tamtego czasu motywacja Gendarmerie jest odpowiednio wysoka i nacisk na ściganie poprzez nasilone kontrole wzrasta w Austrii niebotycznie.

Odpowiedzialni politycy Austrii czują się na podstawie obecnych liczb utwierdzeni, że zaostrzenie wojny antynarkotykowej jest niezbędne. „Liczby deliktów są alarmujące i fokus śledztw oraz kontroli policji jest dlatego niezwłocznie konieczny”, jak mówi minister spraw wewnętrznych Herbert Kickl w raporcie Federalnego Urzędu Kryminalistycznego.

Najwyraźniej liczba wszczętych postępowań karnych jest dla polityka FPÖ jeszcze o wiele za niska, przede wszystkim przed obliczem tego, że w państwie wieloetnicznym, jakim jest Austria, obecnie jest w modzie zwalanie całej winy niespisania się państwa na migrantów.

Federalny Urząd Kryminalistyczny wyraźnie zwraca uwagę na to, że około połowa ciężkich przestępstw narkotykowych w Austrii jest popełnianych przez przestępców pochodzących spoza Austrii. W 2017 roku 25.043 oskarżeń złożono przeciwko krajowym przestępcom, a 14.612 przeciwko obcym, spoza granic Austrii.

Wniosek raportu narkotykowego jest mało optymistyczny: „Cofnięcie się kryminalności narkotykowej nie jest oczekiwane.” Najwidoczniej Federalny Urząd Kryminalistyczny wychodzi z założenia, że Kanzlerzowi Basti Kurz (31) nie uda się w przeciągu rocznego terminu nie uda się „wygonić” wszystkich nielubianych obcokrajowców.

Tego, że „alarmujące dane” nie mają nic wspólnego z obcokrajowcami, ale z prohibicją cannabisową, policja oraz politycy prawicowo-konserwatywnych i nacjonalistycznych partii nie chcą wyczytać z raportu. I tym sposobem Federalny Urząd Kryminalistyczny również za rok będzie ogłaszał rekordy – również jeśli chodzi o liczbę tych, którzy nie przeżyją konsumpcji nielegalnych narkotyków. W 2017 roku w całej Austrii zmarło 165 ludzi, w 2016 roku było ich jeszcze 153 ofiar.

automatyczne nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, niskie ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.