Czy CBG To Lepsza Wersja CBD?

CBG w Medycznej Marihuanie

Dwa kannabinoidy o nazwie THC i CBD już dawno okazały się przydatne w medycynie. Dlatego obecnie w Niemczech wiele tysięcy osób z różnymi schorzeniami jest skutecznie leczonych medyczną marihuaną. Jednak, jak wielu już wie, konopie indyjskie zawierają bardzo dużą liczbę innych kannabinoidów, które również mają pozytywne skutki działania.

zalety cbg nad cbd

Badania przeprowadzane w dziecinie medycyny zajmują się zbadaniem coraz większej liczby tych małych związków molekularnych. Niektóre z nich mają również duży potencjał w zakresie utrzymania zdrowia lub leczenia objawów chorób. Jedną z najbardziej obiecujących substancji w dziedzinie nauki i medycyny jest CBG.

Co To Jest CBG?

Podobnie jak dobrze już znany kannabidiol, czyli CBD, kannabigerol (CBG) nie jest psychoaktywny, dlatego może być bezpiecznie stosowany w produktach, które nie są przepisywane przez lekarza, ale we wszech dostępnych produktach konopnych. CBG zostało odkryte już w 1964 roku, ale dopiero w ostatnich latach ten fitokanabinoid stał się naprawdę popularny. Tymczasem nauka i praktyka medyczna wykazują rosnące zainteresowanie CBG, ponieważ ma on kilka niezwykłych właściwości, które mogą być korzystne dla zdrowia.

Jest to widoczne między innymi w przypadku medycznej odmiany marihuany Bafokeng Choice firmy Drapalin Pharmaceuticals GmbH, która jest dostępna w niemieckich aptekach. CBG, czyli kwasowa odmiana cząsteczki (CBGA) jest jednym z pierwszych kannabinoidów, jakie roślina konopi wytwarza w swoim cyklu życiowym. W miarę wzrostu enzymy rozkładają CBGA i przekształcają je w inne kannabinoidy, takie jak CBD, THC, CBC i wiele innych.

Różnica Między CBG a CBD

Jak wspomniano na początku, CBG nie jest psychoaktywny, ale ma jeszcze więcej wspólnych cech z kannabidiolem (CBD), który jest obecnie bardzo znany. Oba te fitokannabinoidy mają właściwości przeciwzapalne, a ponadto działają odprężająco i uspokajająco. Ponieważ na rynku dostępne są produkty na bazie CBG, które wydają się bardzo podobne do powszechnie stosowanych olejów CBD.

Wiele osób postrzega te dwie substancje jako porównywalne, a nawet jako dowolnie wymienne. Jest to jednak błąd, ponieważ istnieje pomiędzy nimi kilka znaczących różnic. Na przykład CBG wykazuje znacznie większe powinowactwo do receptorów kannabinoidowych CB1 i CB2 niż CBD. Jest więc o wiele skuteczniejszy w stosunku do przyjętej dawki.

Ta zaleta CBG jest nieco relatywizowana przez fakt, że stężenie CBG w roślinie konopi jest znacznie niższe niż zawartość CBD. Dotyczy to przede wszystkim dojrzałych roślin, ponieważ, jak już wspomniano, CBG jest przekształcany w inne kannabinoidy w trakcie cyklu życia rośliny. Im starsza roślina, tym mniej w niej CBG. Aby uzyskać plon z dużą ilością CBG, zaleca się wczesne zbiory roślin.

Przyszłość CBG w Medycznej Marihuanie

Lek z medycznej marihuany o nazwie Drapalin 20/1, znany również pod nazwą Cultivar Bafokeng Choice, ma stosunkowo wysokie stężenie CBG. Fakt, że odmiana ta szybko się przyjęła i cieszy się szybko rosnącą popularnością, może wskazywać, że zawartość CBG również przyczynia się do bardzo dobrego efektu w wielu obszarach zastosowań.

Wraz ze wzrostem wiedzy w dziedzinie badań medycznych można oczekiwać, że fitokannabinoid kannabigerol będzie odgrywał w przyszłości coraz większą rolę. Wiele obserwacji naukowych sugeruje, że CBG ma właściwości przeciwnowotworowe, a niektóre wnioski z badań wykazały, że CBG może być stosowany przeciwko opornym na antybiotyki patogenom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.