nasiona marihuany, konopi

Mikroelementy przy uprawie marihuany – mangan

OPIS: Mangan jest wykorzystywany przez rośliny w bardzo dużych dawkach, dlatego często dochodzi do jego deficytu. Ma on kluczową funkcję przy aktywacji różnych enzymów, które biorą udział przy budowie chlorofilu, w fotosyntezie i syntezie protein.

NIEDOBÓR: Jest on bardzo łatwy do pomylenia z innymi niedoborami (np. magnezu). Młode wyrastające liście mają zaawansowaną chlorozę, a starsze liście, podobnie jak przy niedoborze żelaza, posiadają zielone żyły. Jeśli w porę nie zareagujemy, to na chorych liściach rozwinie się nekroza. Liście obumierają i symptomy przechodzą na te niżej położone. Podczas całej choroby wzrost rośliny jest silnie ograniczony.

Przy ostrym przebiegu choroby musimy użyć hydroponicznego nawozu, zawierającego mangan. Na początku choroby wystarczy zwykły nawóz z alg.

PRZEDAWKOWANIE: Ryzyko wystąpienia przedawkowania manganu jest bardzo małe i występuje tylko przy niskiej wilgotności powietrza. Wyrastające liście są koloru pomarańczowego albo czerwono – rdzewno punktowane.

W przypadku przedawkowania należy przepłukać ziemię pod bieżącą wodą i zwracać uwagę na to, aby wilgotność powietrza wynosiła minimum 40%.

WYSTĘPOWANIE: bardzo częste

nasiona marihuany sklep, automaty, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd
sklep z feminizowanymi nasionami konopi, thc-thc


Ta witryna jamaicaseeds.pl wykorzystuje pliki cookies.