Mikroelementy przy uprawie marihuany – mangan

OPIS: Mangan jest wykorzystywany przez rośliny w bardzo dużych dawkach, dlatego często dochodzi do jego deficytu. Ma on kluczową funkcję przy aktywacji różnych enzymów, które biorą udział przy budowie chlorofilu, w fotosyntezie i syntezie protein.

NIEDOBÓR: Jest on bardzo łatwy do pomylenia z innymi niedoborami (np. magnezu). Młode wyrastające liście mają zaawansowaną chlorozę, a starsze liście, podobnie jak przy niedoborze żelaza, posiadają zielone żyły. Jeśli w porę nie zareagujemy, to na chorych liściach rozwinie się nekroza. Liście obumierają i symptomy przechodzą na te niżej położone. Podczas całej choroby wzrost rośliny jest silnie ograniczony.

Przy ostrym przebiegu choroby musimy użyć hydroponicznego nawozu, zawierającego mangan. Na początku choroby wystarczy zwykły nawóz z alg.

PRZEDAWKOWANIE: Ryzyko wystąpienia przedawkowania manganu jest bardzo małe i występuje tylko przy niskiej wilgotności powietrza. Wyrastające liście są koloru pomarańczowego albo czerwono – rdzewno punktowane.

W przypadku przedawkowania należy przepłukać ziemię pod bieżącą wodą i zwracać uwagę na to, aby wilgotność powietrza wynosiła minimum 40%.

WYSTĘPOWANIE: bardzo częste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.