Sposoby palenia marihuany – fajka

Fajki są od dawna używane do palenia różnych ziół. Ich łatwy sposób użycia powoduje, że stały się one poręcznym instrumentem w domu oraz w drodze. Spalany dym od razu wędruje przez ustnik do płuc.

Istnieje wiele materiałów, z których wykonane są fajki, jak fifki ze szkła, skręcane fajki z metalu, czy klasyczne fajki z drewna oraz fajki ze stali nierdzewnej, które wyróżniają się chłodzeniem dymu. Jednak minusem tej formy palenia jest szczególnie duże obciążenie płuc, ponieważ dym nie jest oczyszczony i zostaje od razu inhalowany.

Istnieją jeszcze fajki wodne. Te są o wiele większe i raczej nieporęczne, ale mają tą zaletę, że dym, zanim trafi do płuc, najpierw zostaje przefiltrowany w wodzie, dzięki czemu jest oczyszczony z różnych toksyn, jak substancje smoliste.

Ponadto fajkę wodną można też napełnić lodem, co dodatkowo będzie schładzać dym, co jeszcze bardziej go oczyszcza. A wyniki tego są widoczne, jeśli po użyciu fajki wodnej przyjrzymy się wodzie w niej zawartej. Jej kolor jest żółty, a nawet brązowy, a po jakimś czasie na obrzeżach odkłada się klejąca smoła, która w innym wypadku trafiłaby do naszych płuc.

Fajka wodna działa jednak bardziej jak bongo, a nie jak fajka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.