Rzadkie zjawisko: ataki wymiotów przez konsumpcję cannabisu

Mdłości po paleniu? Niektórzy konsumenci marihuany rozwijają pewien rodzaj nietolerancji na palenie marihuany: Nagle nachodzą ich silne nudności i muszą kilka razy dziennie wymiotować. Gorące prysznice lub kąpiele w wannie wydają się na krótko przynosić ukojenie. Ale tylko całkowite zaprzestanie palenia przynosi długotrwałą ulgę.

rzadkie-zjawisko-ataki-wymiotow-przez-konsumpcje-cannabisu-1

W fachowej literaturze istnieje cały szereg przypadków, w których marihuana została bardzo późno wzięta pod uwagę jako możliwa przyczyna ataków wymiotów. Zjawisko to wciąż jest stosunkowo nowe i wydaje się być dość rzadką chorobą. W 2004 roku zespół badawczy po raz pierwszy opisał to zjawisko jako niepowściągliwe wymioty spowodowane cannabisem, czyli jako wywołane przez konopie wymioty.

Zwykle nie pomagają na to żadne leki na wymioty. Co ciekawe, jedynym skutecznym środkiem zdaje się być gorący prysznic lub kąpiel. Cierpiący na wymioty po odkryciu tego sposobu rozwijają niemal obsesyjne zachowanie i potrafią nawet do 20 razy na dzień brać prysznic, nawet w środku nocy.

Istnieje wiele spekulacji, dlaczego dochodzi do takiego symptomu, ale nie istnieją na to żadne dowody. Możliwym powodem może być CBD, które w małych dawkach zapobiega wymiotom, a w za dużych, wręcz przeciwnie, je wywołuje. Innym powodem jest działanie kannabinoidów na pewne hormony w organizmie, które regulują jego różne funkcje. Podejrzewa się, że długoletnia konsumpcja cannabisu może wybić ten system z równowagi.

Leczenie niepowściągliwych wymiotów spowodowanych cannabisem wydaje się być banalnie łatwe. Dotkniętym poleca się po prostu zaprzestać palenia marihuany, gdyż w znanych przypadkach tylko ten sposób był skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

6 komentarzy “Rzadkie zjawisko: ataki wymiotów przez konsumpcję cannabisu”


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.