Marihuana Jest Pomocna w Bólach Żołądka

Wiele osób cierpi na bóle żołądka i jest uzależnionych od leczenia opioidami. Opioidy mają jednak poważne skutki uboczne i uzależniają, dlatego ważne jest poszukiwanie nowych metod leczenia u pacjentów.

Opioidy powodują zaparcia, co dodatkowo pogarsza ból żołądka, w związku z czym u wielu pacjentów zażywanie opioidów przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Naukowcy z tego badania chcieli sprawdzić, czy marihuana umożliwia redukcję lub odstawienie opioidów.

Naukowcy z Queen’s University w Ontario w Kanadzie przeprowadzili badanie na myszach. Nocyceptory (receptory bólowe) w przewodzie pokarmowym myszy zostały aktywowane w celu wywołania bólu. Zarówno receptory Mu-opioidowe, jak i receptory CB1 u myszy zostały aktywowane w wyniku działania agonistycznego.

Jak się okazało, połączenie sub-analgicznych dawek CB1R i agonistów receptora μ-opioidowego (MOR) zmniejszało VMR (reakcje trzewno-ruchowe); co ważne, działanie przeciwbólowe utrzymywało się po 6 dniach leczenia dwa razy na dobę – twierdzą naukowcy.

Oznacza to, że aktywacja receptorów CB1 zmniejsza ból. Receptory te mogą być aktywowane agonistycznie przez THC. Zdaniem naukowców oznacza to, że możliwe jest zmniejszenie dawki opioidów, co może zmniejszyć typowe działania niepożądane i tym samym mieć pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.