Raport UNO: 181,8 milionów konsumentów cannabisu na całym świecie

Legalizacja nie stoi w debacie.

uno-united-nations-cannabis-konsumenci-1

Niedawno ukazał się roczny raport Biura Zjednoczonych Państw do walki z narkotykami i przestępstwami na rok 2015. Z raportu wynika, że marihuana stoi na pierwszym miejscu najczęściej zażywanych nielegalnych narkotyków na całym świecie z łączną liczbą 181,8 milionów konsumentów. Prawie 1/4 mieszkańców UE sięgała już po nielegalne używki, także wśród tej grupy cannabis jest na 1. miejscu.

Podczas prezentacji raportu została skrytykowana ciągła wojna przeciwko narkotykom. Bardziej chodzi o to, aby w centrum polityki narkotykowej znalazły się zdrowie i dobro ogólne. Podkreślono także, że zażywanie marihuany do celów niemedycznych i nienaukowych jest niezgodne z konwencją kontroli narkotykowej. Mimo wszystko istnieje wystarczająco możliwości do karnej oceny konsumpcji marihuany.

W drugim rozdziale raportu opisano alternatywny rozwój i kroki, które mogą zostać podjęte, zamiast prowadzenia wojny przeciwko konsumpcji narkotyków. Chodzi tu jednak o rozwój i wpieranie gospodarki, aby zmniejszyć ich produkcję.

Legalizacja marihuany albo dekryminalizacja konsumentów i uzależnionych nie zostały stematyzowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.