Kosmetyki z olejem konopnym

Konopie mają wiele właściwości, nie tylko jako rekreacyjna używka czy jako środek leczniczy, ale i również jako kosmetyk czy środek do pielęgnacji ciała. Takie produkty mają przekonujące działanie na skórę oraz jej regenerację.

Konopia jest bogata w esencjalne środki witalne oraz odżywcze i może być używana na skórze każdej części ciała. Oprócz efektu anti-aging, uspokaja ona skórę i jest w stanie chronić i nawilżać delikatną, problematyczną oraz zakażoną skórę.

Kwas gamma linolenowy oraz antyoksydanty to prawdziwa studnia młodości dla skóry i, co najlepsze, jest on zawarty w oleju konopnym, który dodawany jest do kosmetyków konopnych. Jak wiadomo nasza skóra to płaszcz ochronny naszego organizmu, który chroni go przed wysuszeniem oraz przedostaniem się do środka różnych niebezpiecznych bakterii oraz wirusów.

Zatem aby otrzymać jak najlepszą ochronę ważnym jest, aby nasza skóra znajdowała się w jak najlepszym stanie. Dobry wygląd skóry oraz prawidłowe funkcje skóry zapewniają o składzie wchłanianych tłuszczy. Kwas gamma linolenowy to tajna broń przeciwko zmarszczkom i alternatywa dla innych, bardziej inwazyjnych metod.

Jest on bardzo ważny dla naszego metabolizmu, ponieważ wytwarza on ważne hormony, które regulują przemianę materii. Wraz z wzrastającym wiekiem zmniejsza się poziom kwasu gamma linolenowego w naszym ciele, a zła dieta, picie alkoholu czy nadmierny stres może ten proces przyspieszyć, co widać na skórze.

Kwas gamma linolenowy znajduje szczególne zastosowanie przy leczeniu chorób skóry, jak atopowego zapalenia skóry, łuszczycy czy wszelakich blizn. Poprzez użycie zewnętrzne bądź wewnętrzne takie uszkodzenia skóry mogą zostać zrównoważone.

Olej konopny jest szybko wchłaniany i przyswajany przez skórę i nadaje się do użycia przez osoby z delikatną skórą oraz szczególnie przez małe dzieci. Nie zawiera on żadnych substancji odurzających i nie niesie za sobą żadnych efektów ubocznych.

Szczególnie zaleca się własnoręczne wytwarzanie kosmetyków z olejem konopnym. Mamy wtedy pewność, że jest to kosmetyk całkowicie wysokiej i najlepszej jakości, naturalnego i wiadomego pochodzenia, wolny od ekstraktów zwierzęcego pochodzenia i nietestowany na zwierzętach.

Bardzo łatwo można zrobić z niego krem, mieszając go z aloesem, który jest dostępny w każdej drogerii bądź aptece, ale nadaje się również świetnie jako dodatek do kąpieli. Wystarczy wlać kilka kropel do wody zmieszanej z solą kąpielową.

Ponadto można zrobić z niego maseczkę, mieszając kilka kropel z odrobiną dowolnego kremu do twarzy oraz maską z gliny. Możliwości jest wiele, a co najlepsze, można samemu dobrowolnie eksperymentować, gdyż na pewno takie samodzielne wyroby nam nie zaszkodzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.