Amerykańscy naukowcy potwierdzają działanie medycznej marihuany

Obszerne badania naukowe przeprowadzane w Stanach Zjednoczonych przez National Academies for Science, Engineering and Medicine potwierdzają właśnie to, co wiedzą już miliony pacjentów. A mianowicie to, że Cannabis to bardzo cenny lek.

Opublikowane już w styczniu tamtego roku meta-badania, które opierają się na dalszych 24.000 badań doszły do takiego rezultatu, że spożywanie cannabisu nie wywołuje żadnych długotrwałych szkód w ludzkim ciele.

Nie stwierdzono również, czy też lepiej powiedziawszy nie można było stwierdzić żadnego statystycznego związku pomiędzy paleniem cannabisu a powstaniem nowotworu płuc czy też przewlekłej chorobie płuc.

Podczas gdy naukowcy mimo żywych przeciwnych dowodów nie przypisują cannabisowi żadnych właściwości leczniczych w przypadkach nowotworów, to przyznają tej zielonej roślinie w między czasie dużą skuteczność w leczeniu przewlekłych bóli.

Taki sam przypadek odnotowujemy przy terapii stwardnienia rozsianego. W prawdzie naukowcy ciągle niechętnie przyznają się i obstają za medyczną marihuaną to mimo tego przyznają, że cannabis nie powoduje żadnych poważnych chorób.

Nie istnieją żadne dowody i zanotowane przypadki, które wskazywały by na związek pomiędzy zażywaniem cannabisu a zawałami serca, udarami mózgu czy cukrzycą. Ponadto dane z badań dostarczają wiele cennych wskazówek na to, że marihuana posiada bardzo dobre właściwości przeciwzapalne.

Również bajki o tym, jakoby marihuana była narkotykiem który powoduje uzależnienie i prowadzi do konsumpcji również innych narkotyków zostały wreszcie obalone. Statystycznie nie istnieje żadna wskazówka na to, jakoby spożywanie cannabisu miało związek z późniejszym sięgnięciem po ostrzejsze używki i narkotyki.

Na końcu autorzy badań wyrazili swój żal faktem, że sytuacja prawna w USA nadal nie zezwala na dokładniejsze przestudiowanie wszystkich właściwości uzdrawiających tego wspaniałego zielonego zioła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.