Zwiększone ryzyko zranienia w życiu codziennym przez alkohol

Codzienność jest wręcz nafaszerowana niebezpieczeństwami. Czy to na rowerze, przy wchodzeniu po schodach, w każdej codziennej sytuacji może nam się coś przytrafić. Na szczęście najczęściej nie przytrafia się nic. Jednak, jak pokazują dwa aktualne badania, pod wpływem alkoholu wzrasta ryzyko zranienia się.

Większość ludzi wie o tym, że to nie jest za dobry pomysł, aby po alkoholu wsiadać za kierownicę. Ale, czego w tej samej mierze nie wszyscy wiedzą to to, że konsumowanie alkoholu, szczególnie w za dużych ilościach, wiąże się z wysokim ryzykiem ulegnięcia wypadkowi, np. przy jeździe rowerem. Jak pokazuje badanie z USA, zdarza się przy tym bardzo dużo wypadków.

Kierujący tym badaniem, Spiros Frangos i jego zespół ocenili dane pacjentów, którzy w okresie od 2012 roku do 2014 roku zostali przewiezieni do Bellevue Hospital Center w Nowym Jorku z powodu wypadku rowerem. Naukowcy zajęli się porównaniem częstości i rodzaju doznanych obrażeń przez pacjentów i pacjentki, którzy byli pod wpływem alkoholu i doznali wypadku z danymi osób, które doznali wypadku w stanie trzeźwym.

Okazało się, że osoby pod wpływem alkoholu są dwukrotnie więcej narażone na doznanie wypadku. W okresie przeprowadzania badań zarejestrowano 689 przypadków, gdzie osoby trafiły do szpitala z powodu wypadku rowerowego. W 15 procentach tych przypadków okazało się, że osoby te były pod wpływem alkoholu.

Wyniki i analizy pokazały, że osoby pod wpływem alkoholu były dwukrotnie więcej narażone na na doznanie ciężkich obrażeń i częściej w wyniku swoich obrażeń umierały niż osoby, które doznały wypadku rowerowego w stanie trzeźwym.

Pod wpływem alkoholu zdarza się więcej ciężkich obrażeń czaszki i mózgu, częstsze obrażenia kręgosłupa, twarzy oraz brzucha. Osoby pod wpływem alkoholu rzadziej zakładają kask, co z pewnością dodatkowo wpływa na zwiększone ryzyko doznania obrażeń głowy.

Nawet jeśli nie wzięto tego faktu pod uwagę, to i tak ryzyko doznania ciężkich obrażeń pod wpływem alkoholu było zwiększone.

Co ciekawe, tego typu obrażenia częściej występowały u bardzo młodych ludzi, co pokazuje kolejne badanie z Hiszpanii. Okazuje się, że nie tylko w ruchu drogowym, ale ogólnie wrasta ryzyko doznania obrażeń, jeśli w grę wchodzi alkohol. W okresie od 2005 roku do 2015 roku Lucía Moure-Rodríguez wraz ze swoim zespołem przepytała ponad 1.300 studentów na temat ich konsumpcji alkoholu i związanych z nim doznanych wypadków.

Okazało się, że zarówno kobiety jak i mężczyźni ranili się o tyle częściej, jeśli wypili 6 lub więcej szklanek alkoholu. Mężczyźni najczęściej doznawali wypadków między 22 a 24 rokiem życia, a kobiety między 20 a 22 rokiem życia. Im starsi byli studenci, tym mniejsze było ryzyko wystąpienia obrażeń pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Zwiększone ryzyko zranienia w życiu codziennym przez alkohol”


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.