Młodzież inaczej reaguje na cannabis niż dorośli

Dotychczas testowano działanie cannabisu na dorosłych osobach albo na zwierzętach. Jednak grupa badawcza z Anglii po raz pierwszy zdecydowała się na przeprowadzenie badań na młodzieży, jak reagują oni na ostre działanie cannabisu.

Narkotyki nie zawsze mają takie same działanie, więc może ono się zmieniać z osoby na osobę. Badania naukowe z Anglii zajęły się sprawdzeniem, jak i czy w ogóle młodzież reaguje na spożycie cannabisu w porównaniu do osób dorosłych.

20 mężczyzn w wieku pomiędzy 16 a 17 rokiem życia i 20 mężczyzn pomiędzy 24 a 28 rokiem życia brało udział w eksperymencie. Wszyscy uczestnicy zażywali cannabisu, ale nie codziennie.

Zespół badaczy podawał im albo THC albo placebo. W tym celu palono te substancje, a dym napuszczano do balonów. Uczestnicy musieli wdychać ich zawartość, przy czym nikt nie wiedział, czy dostaje THC czy placebo. Na koniec uczestnicy przechodzili test i zadawano im pytania na temat ich samopoczucia.

Wyraźne było to, że przy tej samej dawce THC, młodsi uczestnicy byli bardziej upaleni od uczestników starszej grupy. W stanie rauszu okazywali oni mniejsze poczucie strachu i byli mniej ograniczeni niż dorośli, jeśli chodzi o pamięć. Do tego doszło to, że młodzież miała większą ochotę, aby skonsumować jeszcze więcej THC.

Zespół badaczy wywnioskował, że młodzi ludzie reagują mniej wrażliwie na cannabis, niż osoby dojrzałe. Przez to są oni bardziej narażeni na ryzyko kontynuacji albo zwiększenia konsumpcji cannabisu. Dorośli często przeżywają negatywne efekty marihuany, co zmniejsza ryzyko ponownego sięgnięcia po cannabis.

Naukowcy zauważają jednak, że wyniki tych badań należy spostrzegać z ostrożnością, gdyż chodzi tutaj tylko o małą grupę probantów. Potrzebne są dodatkowe badania z większą liczbą uczestników, aby potwierdzić tezę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.