Cannabis dla dzieci

W Izraelu poczyniono właśnie postępy jeśli chodzi leczenie autyzmu u dzieci i młodzieży. Takie osoby z autyzmem często wyróżniają się już w przedszkolu albo w szkole i są uznawane za egocentryków z kaprysami. Z pozoru całkowicie zamknięci w sobie, żyją w swoim własnym uniwersum i z trudem przychodzi i m komunikowanie ze światem zewnętrznym.

Tak jak 11-letni Eytan, który wraz z rodzicami przyjechał z Azur koło Holon do Jeruzalem do Shaare Zedek Medical Center. Jego rodzice mówią, że przybyli do centrum medycznego, ponieważ pilnie potrzebują pomocy. Nauczyciele Eytana są zdruzgotani i nie wiedzą jak mają się z nim obchodzić.

Dlatego też wszelkie nadzieje pokładają w dyrektora oddziału neuropediatrycznego, Adi Erana. jeśli będzie to możliwe, to Eytan będzie brał udział w serii doświadczeń, o której sporo mówi się w izraelskich mediach.

Chodzi tu dokładnie o użycie cannabisu, gdyż składniki aktywne tej rośliny mogą pozytywnie wpłynąć na zachowanie autystów i stłumią ich zaburzenia neurologiczne. I te wszystkie właściwości mają teraz zostać dokładniej przebadane.

Grupa 120 probantów w wieku od pięciu do 29 lat będzie przez dłuższy okres czasu zażywać cannabis. Zaplanowano dwie serie po dwanaście tygodni z miesięczną przerwą i nikt przy tym nie będzie palił jointów. Pacjenci będą przyjmować olej cannabisowy z zawartym THC i CBD, które będą mieszane z olejem z oliwek w proporcjach 20:1.

Pomysł na samo badanie powstał po tym, jak poprzednie badania na temat epilepsji na 70 pacjentach zakończyły się sukcesem. U większości cierpiących liczba ataków padaczkowych zmalała albo całkowicie ustąpiła. Również autyści często dostają ataków padaczki, dlatego Adi Eran postanowił przeprowadzić badania również i na tej grupie.

Dla porównania, czy zmiany i poprawa u pacjentów rzeczywiście spowodowane są cannabisem, część z nich będzie dostawać placebo. Do badania zostaną również wdrożeni rodziny, nauczyciele i opiekunowie pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.