Kannabinoidy Pomagają Zwalczać Zespół Jelita Drażliwego

Badacze odkryli, że kannabinoidy pomagają w walce z zespołem jelita drażliwego. Jest to sukces szczególnie w przypadku tak trudnego do leczenia schorzenia.

Badanie Targeting the endocannabinoid system for the treatment of abdominal pain in irritable bowel syndrome z 2022 roku przeprowadzone przez zespół badaczy wokół Stuarta M. Brierley’a pokazuje, w jaki sposób kannabinoidy mogą być stosowane w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Leczenie zespołu jelita drażliwego wykrystalizowało się jako wyzwanie kliniczne, gdzie wiele aktualnych metod leczenia jest nieskutecznych. Pacjenci najczęściej używają w tym przypadku marihuanę na własną rękę i zgłaszają sukcesy.

Kannabinoidy działają na receptory CB1 i CB2 w układzie endokannabinoidowym (ECS). ECS składa się z ligandów dla tych receptorów, anandamidu i 2-arachidonoiloglicerolu oraz enzymów biosyntetycznych i rozkładu tych ligandów.
ECS reguluje motorykę przewodu pokarmowego, wydalanie, funkcje barierowe, stan zapalny, mikroflorę jelitową i wrażliwość trzewną przewodu pokarmowego.

Dowody z badania sugerują, że właściwości przeciwbólowe obwodowego agonisty receptora CB2 mogą pomóc w zespole jelita drażliwego. Aby jednak ostatecznie wyjaśnić tę kwestię i opracować odpowiednie metody leczenia, potrzebne są dalsze badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.