Medyczna marihuana na Litwie

Odkąd Amerykę ogarnęła fala legalizacji marihuany, to i w Europie zaczęto zmieniać sposób myślenia na temat tej rośliny i również tutaj co trochę słyszymy, póki co, o legalizacji medycznej marihuany. Na przykład w Liechtensteinie zalegalizowano medyczną ze względu na problemy z akcjami Clearstreamu, w Wielkiej Brytanii dzięki publicznej inicjatywie społecznej. Również we Włoszech oraz Danii ta roślina ma już swoje zastosowanie w medycynie. Niektóre kraje w Europie są jeszcze niezbyt otwarte jeśli chodzi o zalegalizowanie medycznej marihuany.

Następny europejski kraj, w którym cannabis w przyszłości będzie częścią medycyny to Litwa. W każdym razie tamtejszy parlament niedawno podjął taką decyzję. Ze 141 posłów 91 zagłosowało za nowym prawem. Teraz prezydent Dalia Grybauskaite musi tą decyzję usankcjonować, aby nowe prawo mogło wejść w życie dokładnie w ogłoszonym terminie, czyli 19 maja 2019 roku.

Zalecenie medycznej marihuany pacjentowi będzie srogo uregulowane. Wszystkie preparaty muszą być zarejestrowane a ich działanie musi być naukowo potwierdzone. Litewskie urzędy będą rozdawać licencje na sprzedaż medycznej marihuany. Cannabis będzie dostępny tylko dla osób z ciężkimi chorobami, jak HIV, stwardnienie rozsiane czy ciężkie formy epilepsji.

Zaopatrywanie Litwy w medyczną marihuanę nie będzie problemem, gdyż duży kanadyjski producent medycznej marihuany, Aurora Cannabis zapewnił już sobie świetną pozycję wyjściową, aby zaopatrywać dany rynek. Przedsiębiorstwo posiada 1600 hektarów przeznaczonych do uprawy medycznego cannabisu. Aurora przejęła również odpowiednie firmy produkcyjne, zajmujące się przeróbką oraz sprzedażą medycznej marihuany. Dzięki temu powstała idealna struktura prowadząca od uprawy do pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.