nasionami marihuany i konopi różnych odmian szybko rosnących z dużym plonem z zawartością thc

Cannabis w trakcie ciąży?

Tak to już jest z badaniami naukowymi, że jesteśmy czegoś pewni na 100 procent a tu przychodzi ktoś i nam mówi, że tak nie jest. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży to wszyscy są jednego zdania, że zarówno alkohol, jak i papierosy i wszelakie narkotyki są, albo powinny być dla kobiet w tym stanie absolutnym tematem tabu. Niestety istnieje jeszcze wiele kobiet, które nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakim narażają swoje jeszcze nienarodzone dzieci spożywaniem wymienionych substancji.

Cannabis w trakcie ciąży?, JamaicaSeeds.pl

A zagrożenie to jest bardzo duże. Narkotyki, alkohol i papierosy działają więcej niż szkodliwie na płód i nienarodzone dziecko, przez co te może albo umrzeć jeszcze w łonie matki albo przyjść na świat z ciężkimi chorobami czy upośledzeniami. Niebezpieczeństwo jest ogromne, jednak zarówno naukowcy jak i lekarze oraz przyszłe mamy zadają sobie coraz częściej pytanie, czy tak samo jest w przypadku cannabisu? Jak bezpieczne jest jego spożywanie w trakcie ciąży?

Naukowcy i eksperci są w tym temacie jeszcze bardzo niepewni i różnych zdań, ale przy cannabisie to w sumie nic nowego. Zgadzają się jednak oni co do tego, że każda kobieta spodziewająca się dziecka powinna zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów i z naciskiem tego odradzają. Co do tego nie trzeba nawet żadnych dyskusji…

Jednak jeśli chodzi o marihuanę, to tu zdania są już podzielne. Zakładamy oczywiście, że chodzi nam o czystą marihuanę, bez mieszania jej z tytoniem czy innymi substancjami. Marihuana i tytoń są często i chętnie mieszane do palenia jointa, jednak tytoń miałby szkodliwy wpływ na dziecko. Mówimy więc o spożywaniu czystego cannabisu i niekoniecznie o jego paleniu.

Dyskutuje się na ten temat już nie od wczoraj, a w między czasie od 1960 roku. Od tamtego czasu naukowcy i eksperci chcą dowiedzieć się, jak szkodliwy jest cannabis dla nienarodzonego dziecka i czy oby nie przyniósł by on więcej pozytywnych aspektów niż negatywnych. Ta ostatnia opcja oczywiście byłaby mile widziana, jednak jarające kobiety w ciąży nigdy nie wywierały pozytywnego wrażenia na otoczeniu i długo się to nie zmieni.

Faktem jest jednak, że istnieje na ten temat sporo badań naukowych, ale żadne na temat działania cannabisu i ciąży, które byłoby w stanie to pytanie wyjaśnić. W każdym razie żaden naukowiec nie dałby sobie uciąć ręki, że jaranie w ciąży jest całkowicie bezpieczne i w porządku. Ale mała grupa poleciłaby zażywania marihuany w ciąży, gdyż zanotowano już kilka przypadków pozytywnego oddziaływania, ale niestety jest ich za mało, aby podjąć się konkretnych wypowiedzi dla wszystkich kobiet w ciąży.

W 1994 roku Dr. Melanie Dreher opublikowała swoje etnograficzne badania w amerykańskim magazynie na temat pediatrii. Dr. Dreher badała wiele przyszłych matek na wiejskich terenach Jamajki. Niektóre z nich spożywały cannabis głównie w celu zwalczenia nudności i mdłości w trakcie ciąży. Wiele z nich jednak nie zażywało go w ogóle. Dr. Dreher zbadała i porównywała se sobą dzieci tych kobiet po ich urodzeniu.

Pierwsze badanie odbyło się trzy dni po urodzeniu, drugie po miesiącu, przy czym koncentrowała się ona na neurologicznym rozwoju dzieci i zachowaniu. Wyniki: dzieci kobiet, które spożywały cannabis w trakcie ciąży posiadały lepsze socjalne kompetencje. Nie zanotowano ani zaniżonej wagi po porodzie ani jakichkolwiek braków w rozwoju neurologicznym. Pomyślmy teraz o dzieciach, których matki palą papierosy w trakcie ciąży… nie ma porównania.

Nie należy tego jednak interpretować w ten sposób, że spożywanie marihuany w trakcie ciąży jest nieszkodliwe i w porządku. Należy pamiętać, że na rozwój dziecka ma wpływ wiele innych rzeczy, jak od warunków życiowych matki. My zalecamy bardziej zażywanie cannabisu po porodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.