Connecticut: Mediweed dla dzieci w akcji!

Jak ogłoszono kilka tygodni temu, w Connecticut prawnie zezwolono na medyczne zastosowanie marihuany u młodzieży. Podpisany dokument – Housebill 5450 – wszedł w życie. Mediweed w Connecticut jest teraz oficjalnie dostępne dla dzieci.

cbd-olej-medycyna-marihuana-1

Zatwierdzony na początku tego roku przez gubernatora Dannela P. Malloya projekt prawny umożliwia dostęp do marihuany medycznej dla młodzieży poniżej 18 lat. Zatem usunięto bariery, przed jakimi wcześniej stali rodzice walczący o leczenie za pomocą medycznej marihuany swoich chorych dzieci. Tylko poważne choroby, takie jak mukowiscydoza, porażenie mózgowe, nieodwracalne uszkodzenie rdzenia kręgowego z oporną spastycznością, padaczka i ciężkie napady trwałe, mogły być leczone za pomocą tzw. lekarstw odnawialnych. Teraz nawet wyszkoleni pielęgniarze mają prawo zalecić lek konopny u pacjentów poniżej 18 roku życia.

125 zwolenników w rządzie w Connecticut przegłosowało 24 negatywnych głosów, dzięki czemu Housbill 5450 stało się prawomocne.

Jednak aby produkty z medycznych konopi mogły być podane dla nieletnich, potrzebna jest zgoda rodziców lub opiekunów. Wbrew woli rodzica lub opiekuna leczenie substancjami Mediweed nie będzie prowadzone u nieletnich. Jednak nie wchodzi tu w grę konopia przeznaczona do palenia, a jedynie ogranicza się to do nalewek, olei i jadalnych towarów.

„Wprowadziliśmy tę ustawę, aby pomóc tym, którzy tej pomocy pilnie potrzebują- ostatecznie to bardzo emocjonalny problem dla wielu rodzin,” powiedział Chris Collibee, rzecznik gubernatora Connecticut Daniela P. Malloya. „Dostęp do złagodzenia cierpienia w ten sposób inne stany mają już z powodzeniem za sobą. To jest właściwa droga”.

Housbill 5450 jest od 1 października w Connecticut w mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.