Zagrożenie Przedawkowania Poprzez Zjedzenie Marihuany

Niebezpieczeństwo Kryjące Się za Jedzeniem z Marihuaną

Edibles to produkty z marihuaną przeznaczone do jedzenia. Według badań przeprowadzonych w stanie Kolorado, stosunkowo często spożycie takich produktów prowadzi do nagłych wypadków medycznych z powodu przedawkowania konopi indyjskich.

Jedzenie marihuany zamiast jej palenia? W większości przypadków pali się haszysz lub marihuanę. Ale konopie indyjskie można również jeść. W Stanach Zjednoczonych, gdzie zalegalizowano rekreacyjne zażywanie konopi indyjskich, istnieje obecnie rynek jadalnych produktów z konopi indyjskich. Na przykład konopie indyjskie są przetwarzane w ciastkach, gumie owocowej lub czekoladzie. Produkty te są łączone pod angielskim terminem Edibles. Badania przeprowadzone w USA wykazały, że Edibles stosunkowo często powodują nagłe wypadki medyczne z powodu przedawkowania.

Od 2014 roku dorośli w stanie Kolorado mogą legalnie kupować konopie indyjskie w celach rekreacyjnych. W większości przypadków konsumenci wybierają kwiaty konopi indyjskich do palenia. W latach 2014-2016 jadalne produkty konopne stanowiły zaledwie 0,3% całej sprzedaży. Jednak w tym okresie spożyte konopie indyjskie były odpowiedzialne za 11 procent wszystkich zabiegów przeprowadzanych w ambulatorium w dużym szpitalu uniwersyteckim w Kolorado.

Częste Przypadki Nagłych Wypadków Psychiatrycznych Po Zjedzeniu Konopi

Zespół kierowany przez toksykologa Andrew Monte’a zbadał prawie 10.000 przypadków, w których zlecono diagnozę konopi indyjskich. Analizy wskazują, że po zjedzeniu konopi indyjskich odsetek przypadków leczenia w nagłych wypadkach był 33 razy wyższy niż oczekiwano.

W 31 procentach nagłych przypadków osoby zażywające miały dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Dotyczyło to jednak częściej osób, które paliły konopie indyjskie. W większości przypadków cierpiały one na syndrom niepowściągliwych wymiotów. Choroba charakteryzuje się silnymi nudnościami i wymiotami.

Osoby, które zgłosiły się do ambulatorium z powodu zjedzenia konopi indyjskich, częściej zgłaszały się z powodu nagłych przypadków psychiatrycznych, takich jak zaburzenia lękowe lub psychozy. Tak było w 18 procentach przypadków po zjedzeniu konopi indyjskich. Wśród pacjentów, którzy palili marihuanę, odsetek ten wynosił zaledwie 11 procent. Choroby sercowo-naczyniowe występowały również stosunkowo często po zażyciu Edibles.

Opóźnione Działanie Prowadzi Do Przedawkowania

Jako wytłumaczenie zwiększonego prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji nadzwyczajnej po zjedzeniu konopi indyjskich zespół badawczy podaje opóźnienie w rozpoczęciu jej działania. Podczas gdy wdychanie dymu z konopi indyjskich zaczyna działać już po kilku minutach, w przypadku Edibles trwa to co najmniej pół godziny. Szczyt działania następuje dopiero po około trzech godzinach od rozpoczęcia konsumpcji i może trwać do 12 godzin. Dawkowanie odurzenia jest w ten sposób bardzo trudne.

W innym artykule poświęconym badaniu Nora Volkow i Ruben Baler wyjaśniają, że konsumenci mogą również odczuwać pokusę, aby jeść więcej, ponieważ efekt nie pojawia się tak szybko, jak się spodziewali. Volkow i Baler wymieniają również szczególne cechy w metabolizmie. Ponieważ substancja czynna THC jest dobrze rozpuszczalna w tłuszczach, część przyjętej dawki może być wykorzystana w metabolizmie tłuszczów do ominięcia szybkiego rozpadu w wątrobie.

Monte i jego zespół ostrzegają, że osoby zażywające konopie indyjskie są bardziej narażone na przedawkowanie. Jadalne produkty z konopi indyjskich częściej niż palone konopie powodują nagłe przypadki z objawami psychicznymi i chorobami układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.