Nowe badania na temat cannabisu i schizofrenii

Przeciwnicy legalizacji marihuany najczęściej argumentują swój sprzeciw szkodliwym działaniem konopi dla zdrowia. Między innymi mówi się o ryzyku schizofrenii. Podczas gdy dotychczas często wychodzono z założenia, że ciężkie nadużycie w pojedynczych przypadkach może prowadzić do schizofrenii, to najnowsze wyniki badań Uniwersytetu w Brystolu pokazują się nieco dyferencjalne.

nowe-badania-na-temat-cannabisu-i-schizofrenii-1

Brytyjscy naukowcy doszli do wniosku, że pacjenci ze zwiększonym ryzykiem schizofrenii również częściej sięgają po cannabis. Podejrzenia wskazują na to, że używany on jest do samo-terapii.

Naukowcy znaleźli też dowody na dotychczasową tezę, według której cannabis zwiększa ryzyko schizofrenii. Jednak zaznaczają, że ich rozpoznanie musi być widziane w kontekście dalszych rozpoznań, które są ważne dla zdrowia duchownego.

Mimo to te badania rzucają nowe światło na kontekst pomiędzy ryzykiem schizofrenii i konsumpcją cannabisu., a może ono się rozwinąć w obydwie strony.

Jednakże dowody wskazują na to, że ryzyko schizofrenii powstaje jeszcze przed zażywaniem marihuany. W każdym wypadku pewniej, niż miałoby to się dziać w odwrotną stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.