Niemcy: Jak było zanim zalegalizowano medyczną marihuanę?

Jak już wiemy, od 19 stycznia 2017 roku Niemcy nareszcie doczekali się tego wielkiego dnia, kiedy to sen stał się rzeczywistością i Rząd jednogłośnie zalegalizował medyczną marihuanę. Mało tego. Przy ciężkich przypadkach kasy chorych są zobowiązane do pokrycia wszelkich kosztów leczenia pacjenta cannabisem przeznaczonym do celów medycznych, który jest dostępny tylko a aptekach.

Niestety chorzy na różne schorzenia ludzie nie mogą jeszcze sami uprawiać konopi do własnego użytku w domu. Dotychczas znany jest tylko jeden taki przypadek mężczyzny z Mannheim, który za swoje leczenie musiałby co miesiąc płacić około 1500 euro, na co go nie stać.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tu: http://jamaica.com.pl/?p=835

Przedstawimy teraz przypadek mężczyzny, który dopóki nie zalegalizowano medycznej marihuany, w prawdzie posiadał pozwolenie na leczenie cannabisem, ale ze względu na to, że nie posiadał on żadnych dochodów, nie był w stanie opłacać swojego miesięcznego leczenia.

Owy mężczyzna to 58-latek, który cierpi na syndrom Tourette’a. W związku z tym, że nie było go stać na kupno marihuany w aptece, postanowił on sam uprawiać konopie w domu. W końcu dostał zalecenie od lekarza. Niestety mężczyzna został przez Sąd skazany za to na 8 miesięcy więzienia.

Mężczyzna potrzebuje dziennie 7-8 jointów, aby móc utrzymać swoje drgania i zaburzenia ruchu pod kontrolą, a dzięki temu może też prowadzić prawie że normalne życie. Mężczyzna jednak nie zrezygnował i w sumie stanął już pięć razy przed Sądem. Jego adwokat bez skutku próbował przekonać Sędziego do tego, że chodzi tu wyłącznie o niezbędny do życia i normalnego funkcjonowania lek.

Oskarżony zapewniał ponadto, że nigdy w życiu nie popełnił żadnego przestępstwa. Nigdy nie byłby w stanie kogoś uderzyć czy nawet obrazić albo ukraść. Jest on spokojnym i uczciwym człowiekiem. Mimo to został on skazany nie tylko na 8 miesięcy więzienia, ale ponadto obciążony wszystkimi kosztami sądowymi i zabrano mu też cały sprzęt do uprawy.

Obrońca mężczyzny zapowiedział apelację do wszystkich instancji, aż w końcu dotrą do celu.

Jesteśmy ciekawi jak sprawa wygląda teraz, gdy medyczna marihuana jest już zalegalizowana…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.