Irlandia Legalizuje Medyczną Marihuanę

Po wielu opóźnieniach Irlandia ostatecznie zalegalizowała medyczną marihuanę. Jednakże leki na bazie konopi indyjskich mogą być przepisywane tylko w przypadku niektórych chorób bądź dolegliwości.

W czerwcu bieżącego roku w Irlandii uruchomiono pięcioletni program pilotażowy mający na celu zapewnienie dostępu do medycznej produkcji konopi indyjskich. Ten program pilotażowy umożliwia lekarzom przepisywanie pacjentom leczenia opartego na konopiach indyjskich. Jednak tylko pacjenci cierpiący na niektóre choroby, w przypadku których standardowe leczenie nie powiodło się, mogą z tego skorzystać.

Do tych chorób należą:

  • Spastyczność związana ze stwardnieniem rozsianym
  • Uporczywe nudności i wymioty związane z chemioterapią
  • Ciężka epilepsja

Zgodnie z raportem, dwa produkty Aurora High CBD Oil Drops i CannEpil zostały zatwierdzone i zarejestrowane do użytku w Irlandii w ramach nowego programu dostępu do konopi medycznych.

Dwie firmy upoważnione do dostarczania produktów to Aurora Cannabis Enterprises Inc i MGC Pharmaceuticals, obie zalecane do stosowania w ramach programu. Produkty z konopi indyjskich są obecnie wymienione w załączniku 1 do rozporządzenia w sprawie nadużywania narkotyków (przepisywanie i kontrola dystrybucji konopi indyjskich do celów medycznych) 2019.

Ponad dwa lata temu minister zdrowia Irlandii, Simon Harris, ogłosił ustanowienie programu dostępu do medycznych konopi indyjskich. Jednakże ustanowienie było stale opóźniane, ponieważ rząd miał problemy ze znalezieniem dostawcy o odpowiednich normach jakości. Pod koniec 2018 roku pracownicy irlandzkiego Ministerstwa Zdrowia udali się do Danii w poszukiwaniu rozwiązania.

Według najnowszych doniesień medialnych, rząd irlandzki znalazł rozwiązanie. Ponieważ tutaj mówi się, że kraj w końcu zalegalizował medyczną marihuanę. Minister zdrowia Harris podpisał teraz ustawę o stworzeniu pięcioletniego pilotażowego programu dostępu do medycznych konopi indyjskich.

Irlandia: Brak planów pełnej legalizacji

Przy podpisywaniu umowy Harris stwierdził, że w Irlandii nie ma planów zalegalizowania konopi indyjskich.

„Celem tego programu jest zapewnienie pacjentom, którzy nie przeszli konwencjonalnego leczenia, dostępu do medycznych konopi indyjskich. Ostatecznie to lekarz podejmie decyzję o przepisaniu konkretnego leczenia, w tym leczenia opartego na konopiach indyjskich, w porozumieniu ze swoim pacjentem”, powiedział minister zdrowia Harris podpisując prawo.

Nowe prawo zezwala obecnie na przepisywanie marihuany leczniczej tylko w przypadku nudności i wymiotów związanych z chemioterapią. Ponadto recepta jest dozwolona w przypadku ciężkiej i opornej na leczenie padaczki oraz spastyczności związanej ze stwardnieniem rozsianym.

W sprawozdaniu stwierdza się również, że nowe prawo nie zezwala na produkcję marihuany leczniczej w Irlandii. Zamiast tego produkty pochodzą z Europy. Organ regulacyjny ds. produktów leczniczych jest odpowiedzialny za import i przekazuje konopie lecznicze aptekom.

Harris wskazał również, że ma „bardzo otwarty umysł”, aby umożliwić medyczną uprawę konopi indyjskich w kraju. Jednakże uprawa konopi indyjskich do celów leczniczych w Irlandii prawdopodobnie będzie podlegać odpowiedzialności za zdrowie publiczne. Jednakże, zgodnie z raportem, nie zostanie to zbadane przed 2024 rokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.