Anatomia Rośliny Marihuany

Z pewnością wiesz, jak wygląda roślina marihuany. Ale czy wiesz jak rozróżnić poszczególne jej części i czy znasz ich różne funkcje?

Korzenie

Korzenie to „serce“ każdej rośliny, także rośliny marihuany. Wyglądają one jak małe białe włoski i służą absorbowaniu wody oraz składników odżywczych z ziemi oraz innych substratów do uprawy. Silne korzenie są decydujące dla rozwoju silnych i odpornych roślin, ponieważ wspomagają wzrost wegetatywny oraz większy plon.

Łodyga

Łodyga roślin marihuany sięga od nasiona aż po sam czubek pąków i jest sercem, z którego wyrastają wszystkie inne gałęzie. Łodygi roślin cannabisu zazwyczaj się nie pali, ale można je przechowywać oraz używać, na przykład do parzenia herbaty.

Liście wachlarzowe

Liście wachlarzowe rośliny marihuany to te liście, które rosną pod pąkami. Te liście (które zawierają mnóstwo chlorofilu) służą jako centrum produkcji energii rośliny. Podczas gdy niektórzy growerzy po zbiorze plonów je wyrzucają, to inni je zachowują, aby produkować z nich koncentraty albo jako dodatek do zdrowych i pełnych witamin smoothies.

Liście cukrowe

Liście cukrowe to te liście, które znajdują się przy żeńskich pąkach. Te liście mają skłonność (inaczej niż liście wachlarzowe) do posiadania dużej ilości trychomów i tym samym zawierają też terpeny oraz cannabinoidy. Używa się ich zazwyczaj do gotowania, ale można je też palić, tak jak pąki. Jednak są one tendencyjnie o wiele bardziej cierpkie niż pąki.

Węzły i międzywęźla

Słowo „Nodi“ odnosi się do miejsc na łodydze bądź gałęzi rośliny, w których powstają inne łodygi. Międzywęźla odnoszą się natomiast do miejsca na łodydze bądź gałęzi pomiędzy węzłami. Odmiany gatunku Sativy mają, na przykład, skłonność do posiadania międzywęźli znajdujących się w dużych odstępach od siebie, ponieważ sama roślina Sativy rośnie ogromnych i rozciągających się wielkości. Znowuż odmiany gatunku Indici posiadają tendencyjnie krótsze międzywęźla, ponieważ cała jej roślina rośnie mała i krzaczasta.

Pąki

Pąki, znane też jako „cola“ to grupa składająca się z wielu pąków, które wyrastają na jeden, gruby i zbity kwiatostan znajdujący się na wierzchołku rośliny cannabisu. Jednak growerzy często używają słowa „cola”, aby opisać główną grupę pąków znajdujących się wyłącznie na samym czubku rośliny.

Słupki kwiatowe

Słupki kwiatowe rośliny cannabisu zawierają organy rozrodcze żeńskiej rośliny marihuany. Poza tym kryją one znamię, które składa się z długich, włosistych włókien, które można zaobserwować przyglądając się kwiatom żeńskiej rośliny w momencie, gdy dorastają. Te znamiona stają się najpierw koloru mleczno-białego a w końcu przybierają barwę żywej pomarańczy albo czerwieni, gdy roślina dorasta i zbliża się do końca swojego cyklu kwitnienia.

Trychomy

Trychomy to małe gruczoły, które tworzą grubą powłokę „kryształków” pokrywających pąki rośliny marihuany. Te malutkie gruczoły pod mikroskopem wyglądają jak malutkie grzyby i wykorzystują żywicę rośliny, która jest bogata w cannabinoidy, terpeny oraz inne związki. Eksperci wierzą, że trychomy rośliny cannabisu pomagają jej w ochronie przed szkodnikami oraz intruzami. Jeśli chodzi jednak o intruzów dla growera to, wręcz przeciwnie, wydają one tak silny zapach, że wszystkich przyciągają.

Kielich kwiatowy

Kielich kwiatowy to pierwsza część, którą widzisz, gdy roślina cannabisu zaczyna kwitnąć. Jest to zbiór małych listków, które ochraniają organy rozrodcze rośliny. Jest to też część rośliny, która ma najwięcej żywicy. Gdy roślina nie zostanie zapylona, to kielich jest tym miejscem, w którym zacznie się produkcja wszystkich pachnących pąków. W razie, gdy roślina zostanie zapylona, to wewnątrz tych kielichów zaczną powstawać nasiona.

Męskie kwiaty

Wbrew pozorom męskie kwiaty są tak samo ważne, co żeńskie, jeśli chodzi o powstanie rośliny marihuany, którą wszyscy tak kochamy. Męskie kwiaty wytwarzają pyłek, bez którego rośliny cannabisu w ogóle by nie istniały. Jednak nie zawierają one tylu cannabinoidów co kwiaty żeńskie i nie używa się ich do produkcji rekreacyjnych bądź medycznych produktów cannabisowych. Zamiast tego męskie kwiaty używane są do zapylania żeńskich kwiatów, aby w ten sposób stworzyć nowe odmiany.

Żeńskie kwiaty

Żeńskie kwiaty cannabisu to cała duma większości growerów hodujących tą roślinę. Te kwiaty (które mogą mieć różny kształt i wielkość) kryją największą koncentrację trychomów w roślinie cannabisu. Dlatego też zawierają one również najwyższą koncentrację cannabinoidów, takich jak THC oraz CBD i tym samym terpeny oraz inne składniki rośliny cannabisu.

Nasiona

To właśnie tutaj wszystko się zaczyna. Nasiona marihuany są produkowane wtedy, gdy żeńskie kwiaty zostaną zapylone przez znajdujące się w ich pobliżu męskie rośliny i kryją w sobie całą genetykę, która jest potrzebna do stworzenia od podstaw całkowicie nowej rośliny cannabisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.