Herbata z Kwiatów Konopi o Zbyt Wysokiej Zawartości THC

Berlińska firma wprowadza wycofanie produktu z rynku. Producent Ökotopia z Berlina wycofuje produkt: partia herbaty z kwiatów konopi zawiera zbyt wysoką zawartość THC. W dniu 09.01.2020 roku berlińskie przedsiębiorstwo opublikowało informację o wycofaniu produktu z rynku na stronie internetowej Federalnego Urzędu Ochrony Konsumenta i Bezpieczeństwa Żywności.

W analizie laboratoryjnej stwierdzono, że partia produktu „Hanfblüten- und blätter“, która została wprowadzona do sprzedaży, nie nadaje się do wprowadzenia do obrotu. Jak podaje Neue Osnabrücker Zeitung jest to w szczególności partia, której data ważności przypada na dzień 17.03.2020 do 16.04.2020, która trafiła do sprzedaży po 17 września 2019 roku. Produkty, których to dotyczy to herbaty w opakowaniach 40g i 500g.

Powodem wycofania produktu z rynku jest zwiększona zawartość THC, którą firma ogłosiła w ostrzeżeniu dotyczącym żywności. Jeśli dziennie przyjmuje się więcej niż cztery kubki (=600 ml), nie można wykluczyć pogorszenia stanu zdrowia.

„Klienci, którzy zakupili ten produkt, proszeni są o nie spożywanie dziennie więcej niż ta ilość lub o zwrócenie herbaty do punktu sprzedaży, w którym go zakupili”, mówi komunikat prasowy.
Wątpimy, aby ktokolwiek zwrócił herbatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.