Drezno: HempCo Planuje Największą Farmę Konopną w Europie

W Dreźnie powstają obecnie plany na wielką farmę konopną. W ostatnich tygodniach ujawniono już pewne szczegóły dotyczące dużej uprawy i zakładu przetwórczego w pobliżu Drezna. Liczby naprawdę robią wrażenie.

Producent, który chce wziąć w swoje ręce gigantyczne uprawy na wolnym powietrzu, nie jest jednak niemiecką firmą. Jest to German HempCo, które należy do kanadyjskiej firmy Eurolife Brands.

Optymalnie wyposażona produkcja konopi HempCo

Niemiecka firma HempCo koncentruje się obecnie na uprawie konopi na około 500 hektarach gruntów rolnych w Saksonii koło Drezna. Istnieje możliwość zwiększenia produkcji o kolejne 2000 hektarów. Gdyby plany te zostały zrealizowane w ten sposób osiągnięto by największą uprawę konopi w Europie.

Nowa firma posiada już istniejące aktywa i infrastrukturę do produkcji konopi. Oprócz powierzchni uprawnych i maszyn do ich uprawy, HempCo będzie właścicielem 110 ton biomasy konopnej. Istnieją już umowy kupna i zamówienia, a także suszarnie i pomieszczenia magazynowe.

Różnorodne zastosowania dla plonów konopi z Niemiec

HempCo ma kilka opcji w odniesieniu do dalszego przetwarzania zebranych konopi. Cannabidiol (CBD) będzie ekstrahowany do produkcji suplementów żywnościowych i innych produktów CBD. Oprócz ekstrakcji całych kwiatów konopi rozważa się również zrównoważoną produkcję papieru, alternatywy dla opakowań z tworzyw sztucznych, tekstyliów z włókien i pasz dla zwierząt.

Firma bada również możliwości uprawy odmian konopi o zwiększonym stężeniu cannabigerolu (CBG). W celu wykorzystania wszystkich możliwości HempCo poszukuje silnych firm partnerskich, z którymi chce współpracować w zakresie produkcji i dystrybucji.

Kanadyjska spółka przenosi swoją działalność do Europy

Wraz z projektem rozbudowy w Dreźnie, EuroLife Brands odpowiada na ogłoszenie, że w przyszłości zamierza przenieść swoją działalność z Ameryki Północnej do Europy. W porównaniu z Ameryką, rynki europejskie są stosunkowo słabo rozwinięte i oferują firmie lepsze możliwości rozwoju.

W USA, zwłaszcza w Kalifornii, na skalę projektu drezdeńskiego prowadzona jest również uprawa konopi. Są one jednak rozłożone na kilka plantacji, podczas gdy obszar upraw HempCo w Niemczech będzie przynależny do siebie. Oferuje to korzyści logistyczne i organizacyjne.

W ten sposób HempCo zapewnia sobie silną pozycję na rynku komercyjnych produktów konopnych w Niemczech i w Europie. Pozytywnym aspektem takiego przedsięwzięcia, jak uprawa w Dreźnie, jest również efekt sygnalizacyjny dla polityki i społeczeństwa, ponieważ oczywiście opiera się ono na silnie rosnącej akceptacji CBD i przemysłu konopnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.