Ghana Legalizuje Uprawę Konopi Przemysłowych i Medycznej Marihuany

Pod koniec 2023 roku parlament Ghany podarował swoim obywatelom kolejny prezent, liberalizując krajowe przepisy dotyczące konopi indyjskich. Już latem rząd podjął decyzję o ogólnej legalizacji marihuany leczniczej i konopi użytkowych.

Przyjęcie nowej reformy przez parlament otwiera krajowi drogę do poczynienia ważnych kroków naprzód pod względem gospodarczym. Z jednej strony zalegalizowane zostanie medyczne wykorzystanie tej rośliny, a z drugiej strony w przyszłości dopuszczona zostanie również legalna uprawa przemysłowa.

Reformy Dotyczące Konopi Indyjskich Są Motywowane Ekonomicznie

Rząd Ghany ma nadzieję, że liberalizacja polityki dotyczącej konopi indyjskich przyczyni się m.in. do pozytywnego rozwoju gospodarczego kraju oraz do zwiększenia zatrudnienia. Decyzją parlamentu z dnia 14 grudnia 2023 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ghany zostało upoważnione do rozpoczęcia wydawania licencji na uprawę, przetwarzanie, import i eksport oraz ogólnie dystrybucję konopi indyjskich.

W Ghanie Mają Być Uprawiane Tylko Konopie Użytkowe

To, co na pierwszy rzut oka brzmi pozytywnie, podlega jednak pewnym delikatnym ograniczeniom. Konopie uprawiane w Ghanie mogą zawierać maksymalnie 0,3% THC, zatem dopuszczone do uprawy będą tylko konopie użytkowe. Świadczy to o tym, że decyzja w sprawie nowego prawodawstwa dotyczącego konopi indyjskich opiera się głównie na względach ekonomicznych.

Ponieważ konopie rosną bez problemów w każdym regionie Ghany, eksperci przewidują wielki sukces legalnego przemysłu konopnego, jaki powstanie wraz z reformą. Na przykład ma powstać wiele miejsc pracy w najróżniejszych sektorach przemysłu.

Jeden z Największych Rynków Marihuanowych Stoi Ghanie Otworem

Według raportu New Frontier Data około jedna trzecia osób zażywających konopie indyjskie na świecie mieszka w Afryce. Sugeruje to znaczny potencjał wzrostu przemysłu konopnego na całym afrykańskim kontynencie. Coraz więcej krajów przyłącza się do globalnego trendu legalizacji marihuany. Medyczna marihuana lub konopie przemysłowe zostały już zalegalizowane w Lesotho, Malawi, Maroku, RPA, Suazi, Ugandzie, Zambii i Zimbabwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.