Niemcy Zezwalają Na Posiadanie Marihuany w Lotach Krajowych

Marihuana w Niemczech jest legalna od 1 kwietnia 2024 roku, dzięki czemu miłośnicy tej rośliny nie muszą się ukrywać i mają, wprawdzie ograniczoną, ale jednak swobodę, jeśli chodzi o posiadanie i konsumpcję marihuany w miejscach publicznych.

Zaskakujące jest to, jak daleko sięga to prawo, kiedy okazuje się, że nawet loty krajowe nie stanowią już problemu. Podczas gdy zgodnie z urzędem celnym „wwóz, wywóz i tranzyt konopi indyjskich jest nadal zabroniony i karalny”, zgodnie z oświadczeniem rzecznika policji federalnej na lotnisku we Frankfurcie, osoba dorosła może faktycznie przewozić dozwoloną prawnie ilość marihuany podczas lotu odbywającego się na terenie Niemczech w bagażu podręcznym lub podróżnym.

Brak Zastrzeżeń Co Do Przewożenia Marihuany

Ze względów bezpieczeństwa istnieje cała lista różnych przedmiotów i substancji, których nie wolno wnosić na pokład samolotu. W związku z tym każdy pasażer przed zakupem biletu musi zapoznać się z regulaminem danych linii lotniczych i zaakceptować obowiązujące ograniczenia. Jednakże w przypadku konopi indyjskich w ilościach nieprzekraczających dozwolonych prawem 25 gramów nie ma żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o bezpieczeństwo lotnicze.

Potwierdziła to Federalna Dyrekcja Policji na lotnisku we Frankfurcie na prośbę AeroTELEGRAPH. Powołuje się przy tym na paragraf 5 ustawy o bezpieczeństwie lotniczym, który to umożliwia. Jeśli więc chcesz w przyszłości podróżować samolotem na terenie Niemiec, możesz zabrać ze sobą marihuanę. Przewóz dozwolonej ilości marihuany na pokładzie samolotu podróżującego na terenie Niemiec nie podlega sankcjom, co dotyczy również załogi samolotu.

Decyzja Pracodawcy

Jeśli chodzi o załogę samolotu, ostateczną decyzję powinien podjąć pracodawca. Nawet jeśli zgodnie z prawem pasażerowie mogą przewozić legalną ilość konopi indyjskich w drodze z jednego miasta do drugiego na terenie Niemiec, firmy lotnicze mogą ustalić własne zasady prawa pracy, jak wyjaśnia rzecznik policji.

O ile ta nowo uzyskana wolność jest satysfakcjonująca dla podróżnych w Niemczech, to osoby zażywające konopie indyjskie muszą konsekwentnie przestrzegać ograniczeń co do ilości. Należy pamiętać, że podróżowanie z marihuaną do innych krajów jest niedozwolone i może prowadzić do poważnych problemów. Import, eksport, ani tranzyt konopi indyjskich nie jest dozwolony.

Obecnie wyjątkiem są tutaj pacjenci leczący się medyczną marihuaną, którzy mają możliwość wyjazdu za granicę ze swoim lekiem w bagażu z odpowiednimi formularzami i odpowiednimi przygotowaniami. Było to jednak możliwe już na długo przed 1 kwietnia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.