Przełom w leczeniu Alzheimera

Cannabis likwiduje neurotoksyczne proteiny zaatakowanych komórek mózgowych.

cannabis-bedica-granulat-medycyna-mediweed-1

Cannabis to lekarstwo! Że tak naprawdę jest, pokazują regularnie ukazujące się nowe badania naukowe z USA. Z końcem czerwca Salk Institute potwierdził po raz pierwszy w laboratorium kolejne przydatne zastosowanie składników cannabisu.

Portale internetowe piszą o przełomie w dziedzinie Alzheimera.

Salk Insitute udało się po raz pierwszy utrwalić naukowe dowody poprzez badania laboratoryjne, które potwierdzają, że THC oraz inne składniki rośliny marihuany mają działanie na zakażenie białka beta-amolyidowego, które jest ściśle powiązane z chorobą Alzheimera.

Nawet jeśli jeszcze nie wyjaśniono, w jaki sposób składniki cannabisu oddziałują na zapalenia i rozprzestrzenianie się neurotoksycznych protein, to i tak udowodniono i zademonstrowano tutaj, że ta roślina chroni komórki mózgowe. Cannabis doprowadza do tego, że te komórki nie są atakowane i przeżywają.

Powstanie innego leku o nazwie J174 doprowadziło naukowców do idei, że endokanabinoidy mogłyby być w laboratoryjnych badaniach skuteczne jako środek na symptomy Alzheimera. Także w przeszłości zaobserwowano związek pomiędzy konsumpcją marihuany a wzrostem pamięci u pacjentów z Alzheimerem, co wzbudza nadzieję wśród naukowców nowych badań na polepszenie metod leczenia Alzheimera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.