Wieszanie i suszenie konopi

Wieszanie i suszenie dojrzałych roślin konopi powoduje przyśpieszone bicie serca u każdego growera. Jest to przed spróbowaniem swoich plonów najlepsza chwila w całym procesie uprawy. Pokażemy wam teraz, jak ten proces powinien przebiegać i na co warto zwracać uwagę, aby cały nasz wysiłek i oczekiwanie nie poszły na marne.

Po pierwsze przygotowujemy pomieszczenie, gdzie ma nastąpić suszenie. Może to być nasz growroom, wystarczy, że przeciągniemy przez niego sznurek, coś na zasadzie sznurka do wieszania prania. W takim pomieszczeniu musi panować temperatura 24 stopni i ciemność. Absolutnie konieczne są też napowietrzanie i wentylacja. Optymalna wilgotność powietrza musi znajdować się między 40 – 50%.

Zebrane rośliny wieszamy topami do dołu (tak jak na obrazku). Przydatne są rozgałęzienia, które po prostu zakładamy na sznurek. Z reguły roślina konopi potrzebuje w idealnych warunkach 5 do 10 dni na wysuszenie. Lepiej więcej niż mniej, gdyż niedosuszone mogą potem pleśnieć.

Rośliny zostawiamy tak długo, aż będą się wydawały w dotyku suche, a małe, pozostałe liście (topowe) będą dawały się odłamać. Łodyga powinna zawierać jeszcze trochę wilgotności, czyli tak, aby przy łamaniu bardziej się wyginała niż strzelała.

Po wysuszeniu ostrożnie ściągamy rośliny i kładziemy je na czysty stół albo rozłożone gazety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.