Wieszanie i suszenie konopi

Wieszanie i suszenie dojrzałych roślin konopi powoduje przyśpieszone bicie serca u każdego growera. Jest to przed spróbowaniem swoich plonów najlepsza chwila w całym procesie uprawy. Pokażemy wam teraz, jak ten proces powinien przebiegać i na co warto zwracać uwagę, aby cały nasz wysiłek i oczekiwanie nie poszły na marne.

Wieszanie i suszenie konopi, JamaicaSeeds.pl

Po pierwsze przygotowujemy pomieszczenie, gdzie ma nastąpić suszenie. Może to być nasz growroom, wystarczy, że przeciągniemy przez niego sznurek, coś na zasadzie sznurka do wieszania prania. W takim pomieszczeniu musi panować temperatura 24 stopni i ciemność. Absolutnie konieczne są też napowietrzanie i wentylacja. Optymalna wilgotność powietrza musi znajdować się między 40 – 50%.

Zebrane rośliny wieszamy topami do dołu (tak jak na obrazku). Przydatne są rozgałęzienia, które po prostu zakładamy na sznurek. Z reguły roślina konopi potrzebuje w idealnych warunkach 5 do 10 dni na wysuszenie. Lepiej więcej niż mniej, gdyż niedosuszone mogą potem pleśnieć.

Rośliny zostawiamy tak długo, aż będą się wydawały w dotyku suche, a małe, pozostałe liście (topowe) będą dawały się odłamać. Łodyga powinna zawierać jeszcze trochę wilgotności, czyli tak, aby przy łamaniu bardziej się wyginała niż strzelała.

Po wysuszeniu ostrożnie ściągamy rośliny i kładziemy je na czysty stół albo rozłożone gazety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.