sklep z feminizowanymi i automatycznymi nasionami marihuany, konopi na thc-thc.com

Cannabis i demencja – Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia

Niewielkie dawki składnika cannabisu o nazwie THC według danych naukowców poprawiają słabnącą wydajność mózgu u starszych myszy. Badania naukowców z Bonn pokazały, że THC zmienia proces starzenia się mózgu u myszy. W badaniach klinicznych zamierzają oni teraz odpowiedzieć na pytanie, czy związek THC jest w stanie znormalizować funkcje mózgu u starszych osób z początkującą bądź lekką demencją.

Cannabis i demencja   Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia, JamaicaSeeds.pl

Badania, które są wspierane przez Panią Minister Nauki z Nadrenii Północnej Westfalii, Svenję Schulze, mają rozpocząć się możliwie jeszcze w tym roku, jak powiedział naukowiec z Uniwersytetu w Bonn, Andreas Zimmer. Medyczna marihuana jest już od dawna badana i jak wiadomo z tych badań wszystko, co ma pozytywne działanie na myszach, z reguły działa też na człowieku.

Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn zajmują się już od 15 lat badaniem systemu receptorów u myszy, na które oddziałuje cannabis. Wszystkie wyniki pokazały, że tak zwany system endokannabinodiowy jako część układu nerwowego ma wpływ na wszytskie procesy starzenia się. U starzejących się zwierząt system ten wpływa na typowe symptomy starzenia się jak osteoporoza czy zmniejszona wydajność umysłu i pamięci.

Jak pokazują badania z Izraela takie badania powinny być skuteczne również u ludzi. Naukowcy w jednym z tamtejszych domów starców podawali osobom cierpiącym na bezsenność i brak apetytu małe dawki cannabisu. Po pewnym czasie osoby te czuły się znacznie lepiej, ich umysł znacznie wydajniej pracował a oni sami czuli się jakby młodsi.

W Bonn naukowcy planują przeprowadzić podobne badania. Zaznaczają przy tym, że nie chodzi tutaj o sadzenie i uprawianie konopi, aby ją potem sprzedawać starszym osobom. Chodzi tu o wynalezienie leku i jego kontrolowane podawanie. Dla ciężko chorych osób, jak pacjenci cierpiący na chorobę Crohna, cannabis jest już od jakiegoś czasu dostępny na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.