Cannabis i demencja – Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia

Niewielkie dawki składnika cannabisu o nazwie THC według danych naukowców poprawiają słabnącą wydajność mózgu u starszych myszy. Badania naukowców z Bonn pokazały, że THC zmienia proces starzenia się mózgu u myszy. W badaniach klinicznych zamierzają oni teraz odpowiedzieć na pytanie, czy związek THC jest w stanie znormalizować funkcje mózgu u starszych osób z początkującą bądź lekką demencją.

Badania, które są wspierane przez Panią Minister Nauki z Nadrenii Północnej Westfalii, Svenję Schulze, mają rozpocząć się możliwie jeszcze w tym roku, jak powiedział naukowiec z Uniwersytetu w Bonn, Andreas Zimmer. Medyczna marihuana jest już od dawna badana i jak wiadomo z tych badań wszystko, co ma pozytywne działanie na myszach, z reguły działa też na człowieku.

Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn zajmują się już od 15 lat badaniem systemu receptorów u myszy, na które oddziałuje cannabis. Wszystkie wyniki pokazały, że tak zwany system endokannabinodiowy jako część układu nerwowego ma wpływ na wszytskie procesy starzenia się. U starzejących się zwierząt system ten wpływa na typowe symptomy starzenia się jak osteoporoza czy zmniejszona wydajność umysłu i pamięci.

Jak pokazują badania z Izraela takie badania powinny być skuteczne również u ludzi. Naukowcy w jednym z tamtejszych domów starców podawali osobom cierpiącym na bezsenność i brak apetytu małe dawki cannabisu. Po pewnym czasie osoby te czuły się znacznie lepiej, ich umysł znacznie wydajniej pracował a oni sami czuli się jakby młodsi.

W Bonn naukowcy planują przeprowadzić podobne badania. Zaznaczają przy tym, że nie chodzi tutaj o sadzenie i uprawianie konopi, aby ją potem sprzedawać starszym osobom. Chodzi tu o wynalezienie leku i jego kontrolowane podawanie. Dla ciężko chorych osób, jak pacjenci cierpiący na chorobę Crohna, cannabis jest już od jakiegoś czasu dostępny na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.