sklep z feminizowanymi i automatycznymi nasionami marihuany, konopi thc-thc.com

Nadmierny stres szkodzi kobiecej płodności

W dzisiejszych czasach stres jest częścią naszego codziennego życia. Praca coraz bardziej wkrada się w naszą prywatność, a jeśli chcemy obydwie te rzeczy zmieścić pod jednym kapeluszem to szybko odczuwamy stres. Jednak w jakim stopniu ma on wpływ na ciążę albo, lepiej to ujmując, na jej brak? Jedno z amerykańskich badań potwierdza, że za dużo stresu szkodzi kobiecej płodności.

Stres u człowieka powstaje w momencie, gdy czuje się on postawiony w obciążającej dla niego sytuacji, do której jeszcze nie dorósł. Także osoby posiadające stałą pracę na pełny etat, dbające o dom, poświęcające czas na hobby i spędzające go z przyjaciółmi lub partnerem, czasami mają takie sytuacje, w której brakuje im czasu albo są pod wpływem prywatnego lub zawodowego stresu.

Osoby starające się o dziecko powinny zminimalizować możliwie wszystkie źródła stresu. Napięcie wewnętrzne u kobiety pragnącej zajść w ciążę jest uważany przez lekarzy medycyny reprodukcyjnej za możliwy powód, dlaczego nie mogą one zajść w ciążę.

Naukowcy z Ohio State University opublikowali na ten temat badania empiryczne w magazynie „Human Reproduction“, które wyjaśniają związek pomiędzy stresem a ciążą. Jeśli kobiety są poddane ciągłemu stresowi, to według wyników badań, może to opóźnić zajście w ciążę lub całkowicie jej zapobiec. Takie ryzyko bezpłodności zostało potwierdzone po raz pierwszy na całym świecie jeśli chodzi o przebadanie stresu i ciąży.

Co jest jednak tego powodem?
Stres to w dzisiejszych czasach jest rzeczą wszechobecną. Jednak czy kobieca płodność jest od tego zależna, w jakim stopniu kobieta jest zestresowana, było rzez długi czas kontrowersyjnie dyskutowane. Pytanie o powód bezpłodności, a dokładniej o braku ciąży po 12 miesiącach współżycia bez zabezpieczeń staje się coraz mniej ważne, im bardziej sukcesywna jest medycyna reprodukcyjna.

Naukowcy prowadzący badania wokół Courtney Denning-Johnson Lynch podkreślają jednak, że zbadanie związku pomiędzy stresem a ciążą pomaga stworzyć zdrowsze i tańsze alternatywy dla par pragnących mieć dzieci. Poprzez obserwowany wpływ stresu na płodność można wyjść z założenia, że środki zmniejszające stres jak joga czy medytacja mają pozytywny wpływ na spełnienie marzenia o potomku.

W przeprowadzonych od 2005 do 2009 roku badaniach towarzyszono 401 parom przez okres do dwunastu miesięcy. Jako czynnik stresu na początku badania i przy pierwszej menstruacji pobrano od kobiety próbkę śliny i przetestowano ją na obecność hormonu stresu o nazwie cortisol oraz aktywność alfa-amylazy.

Przede wszystkim aktywność enzymu trawiennego, jakim jest alfa-amylaza, odgrywała ważną rolę w związku pomiędzy stresem a płodnością. Kobiety, w których ślinie ten enzym był bardzo aktywny, miały, w porównaniu do kobiet z mniejszą aktywnością enzymu, o 29 procent zmniejszone szanse na zajście w ciąże i o dwa razy większe ryzyko bezpłodności.

Z 401 kobiet pomiędzy 18 a 40 rokiem życia, u których badano stres i płodność, 347 zaszło w ciążę w trakcie trwania badań, a 54 nie. Wyniki te sprecyzowane, eliminując inne możliwe faktory mające wpływ na zajście w ciążę, jak wiek kobiety, zarobki, jak również spożywanie alkoholu, kofeiny czy palenie papierosów.

automatyczne nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, niskie ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.