Bawaria w Niemczech: pacjent musi iść do więzienia za posiadanie 23 roślin cannabisu

W mieście Neumarkt w północnej Bawarii Sąd Rejonowy skazał 34-letniego pacjenta leczącego się medyczną marihuaną na karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna w 2014 roku podczas swojego urlopu został napadnięty i postrzelony śrutówką. Niektóre śruty nadal znajdują się w jego ciele i nie mogą zostać operacyjnie usunięte, co u mężczyzny doprowadza do silnych ataków bólowych. Jedyną metodą, która jest w stanie opanować i uśmierzyć te bóle to zapalenie jointa.

Na Bawarii nie mógł on znaleźć żadnego lekarza, który przepisałby mu medyczną marihuanę mimo tego, że jego lekarka wydała atest potwierdzający jego ataki bólowe. Mężczyzna jest z zawodu ogrodnikiem wpadł więc na pomysł, aby samemu hodować marihuanę i używać ją tylko w celach terapeutycznych.

Z tego powodu policja w trakcie przeszukania jego domu znalazła tam 23 sadzonki marihuany oraz 170 gramów cannabisu. Znaleziono również gotówkę w wysokości 2.300 euro i tak w zeszłym tygodniu mężczyzna trafił przed Sąd z powodu handlu marihuaną.

To oskarżenie zostało jednak odrzucone, gdyż znalezione pieniądze należały do jego narzeczonej, która u niego mieszka. Policja zwróciła jej więc gotówkę. Była to niestety jedyna pozytywna wiadomość dla oskarżonego nawet, jeśli Prokuratura wymieniła kilka argumentów, które mówiły o jego niewinności – jego obrażenia oraz zeznania, że znaleziona marihuana nie służy do sprzedaży oraz do celów rekreacyjnych, a do leczenia.

Ze względu na to, że oskarżony już drugi raz został przyłapany na hodowli marihuany i drugie przewinienie wypadało na czas jego poprzedniego skazania w zawieszeniu, Prokurator zażądał wyrok kary pozbawienia wolności na rok czasu bez zawieszenia.

Obrona mężczyzny żądała uniewinnienie ze względu na zaistniałe okoliczności i stan zdrowia mężczyzny, jednak sędzia zdecydował się na karę pozbawienia wolności na okres pół roku bez zawieszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.