Olej konopny do pielęgnacji skóry oraz włosów

Olej z nasion konopi to najzdrowszy olej, jaki istnieje, ponieważ zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega są zrównoważone. Nasiona konopi są już od dawna na całym świecie spożywane i były jako pierwsze uprawiane oraz hodowane jako pokarm dla zwierząt. Mimo, że wielu ludzi uważa odwrotnie, to nasiona konopi nie zawierają ani THC ani żadnych innych psychoaktywnych składników.

Olej z nasion konopi, który jest tłoczony z samych ziaren tej rośliny, zawiera w 80 procentach niezbędne kwasy tłuszczowe, co w porównaniu do wszystkich innych roślin na naszej planecie wynosi największą część. Olej z nasion konopnych jest używany w medycynie, jako pokarm oraz kosmetyk. Jest to wspaniały, wszechstronnie używalny surowiec.

Analiza oleju z nasion konopi wykazuje, że zawarte jest w nim 12 procent jednonienasyconych, 50 procent podwójnie nienasyconych, 18 procent potrójnie nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz 3 procenty kwasu tłuszczowego gamma linolenowego.

Tłoczony z nasion konopi olej ma wysoką wartość odżywczą i zawiera największą możliwą ilość niezbędnych kwasów tłuszczowych, których nasz organizm sam nie jest w stanie wyprodukować i które przez to muszą być przyjmowane razem z pokarmem.

Zawarte w oleju z nasion konopi kwasy tłuszczowe:
– omega 3 (19%)
– omega 6 (57%)
– omega 9 (12%)
– palmityna (6%)
– stearyna (2%)
– gamma linolen (1,7%)
– inne (2,3%)

Jest to mało rozpowszechniona wiedza, że olej z nasion konopi jest używany do leczenia atopowego zapalenia skóry oraz innych przewlekłych chorób skóry. Już dwie do trzech łyżeczek oleju dziennie podawanego doustnie bądź podawanego bezpośrednio na miejsca dotknięte chorobą okazały się skuteczne u dużej ilości dzieci z atopowym zapaleniem skóry.

Olej z nasion konopnych działa prawdziwe cuda przy terapii skóry, włosów oraz paznokci, ponieważ są one zbudowane z komórek nabłonkowych. Olej z nasion konopi odżywia wysuszoną skórę, regeneruje starcia skóry oraz rany, odtruwa tkankę, pomaga przy zaczerwienieniu skóry oraz innych przebarwieniach. Co najważniejsze nie zatyka on przy tym porów.

Badania wykazały, że ten olej poprzez swoje odżywcze i zmniejszające wysuszenie skóry działanie powoduje pozytywne działanie na różnego rodzaju wypryski (jak trądzik) oraz zmniejsza swędzenie skóry.

Struktura włosa
Nic więc dziwnego, że skóra głowy oraz włosy potrzebują oleju z nasion konopi. Olej ten jest bogaty w kwas gamma linolenowy, który poprawia stan włosów i wspomaga produkcję keratyny, przez co włosy stają się silniejsze i zdrowsze. Kwas gamma linolenowy to źródło ceramidów i przez to wspomaga on zachowanie poziomu protein oraz zachowanie wody w strukturze włosa.

Odżywianie
Olej z nasion konopnych odżywia włosy oraz skórę głowy dzięki swojej dużej zawartości witamy E. Olej ten to naturalny środek nawadniający, który wspomaga zdrowie skóry głowy oraz zapobiega podrażnieniom i budowie suchej skóry. Zimą szczególnie nadaje się on do przeciwdziałania szkodliwemu zimnemu i wilgotnemu powietrzu.

Elastyczność oraz miękkość
Lipidowe składniki oleju zwiększają elastyczność włosów, ich objętość oraz blask, podczas gdy zawarte w nim witaminy oraz zawartość kwasów tłuszczowych sprawia, że włosy stają się miękkie. A miękkie i nawilżone włosy są jak wiadomo silniejsze od wysuszonych i łamliwych. Olej tej wzmacnia matryce pomiędzy komórkami, które chronią włosy przed wysuszeniem.

Przepis na odżywkę do włosów:
– 1 łyżka oleju kokosowego albo innego oleju naturalnego
– 1 łyżka oleju jojoba
– 2 łyżki tłoczonego na zimno oleju z nasion konopi
– 5-10 kropelek 100% olejku eterycznego z lawendy

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą, a olejek eteryczny z lawendy dodajemy na końcu. Całą mieszankę nanosimy na suche włosy i pozostawiamy na około pół godziny do wchłonięcia, po czym kilkakrotnie spłukujemy pod ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.