Jaki Plon Można Zebrać z Powierzchni 1m²?

Wielu ludzi zastanawia się nad uprawą marihuany, czy to z chęci dodatkowego zarobku, czy dla własnego użytku rekreacyjnego bądź też dla celów zdrowotnych. Inni znowuż mają dość kupowania swojego zioła z niewiadomych źródeł i wydawania na nie masy pieniędzy, a jeszcze inni robią to, bo mają takie hobby.

Obojętnie co Cię motywuje do uprawy marihuany, na pewno chcesz wiedzieć ile zioła możesz zebrać w zwyczajnym środowisku do uprawy, jakie mamy w domu, zanim zdecydujesz się na ten krok.

Powierzchownie można powiedzieć, że w domu można zebrać pomiędzy 0 a 700g/m².

Nie da się niestety dokładnie powiedzieć, ile ta liczba może wynieść. Ilość cannabisu, jaką możesz uprawiać w domu, a raczej plon, jaki możesz zebrać, jest zależny od wielu czynników:

  • Genetyki Twoich roślin
  • Jakości nasion
  • Jakości sprzętu, który posiadasz
  • Od wybranego nawozu
  • Od ziemi do uprawy
  • Od powierzchni, jaką masz do dyspozycji
  • I oczywiście od Twoich zdolności

Niemniej jednak istnieje wiele różnych, podzielonych zdań na ten temat. Niektórzy uważają, że dzięki specjalnym technikom uprawy są w stanie wyprodukować nawet 400g plonu z jednej rośliny, podczas gdy innym udaje się uzyskać ledwo 25g.

Istnieje kilka wytycznych, których możesz się trzymać, aby osiągnąć sukces: Jako początkujący grower, pracujący z dobrą genetyką oraz dobrym wyposażeniem, możesz liczyć, że uzyskasz około 0,5g bądź nieco więcej na każdy Watt Twojego oświetlenia.

Jeśli więc masz powierzchnię do uprawy równą 1m² i znajduje się nad nią oświetlenie o mocy 400W, na przykład lampa sodowa, to jako początkujący grower możesz liczyć na to, że zbierzesz około 200g zioła. Wszystko, co będzie powyżej, uznaj jako bonus. Jeśli używasz lamp o łącznej mocy 600W, to adekwatnie zwiększa się liczba zioła do 300g. Jeśli używasz oświetlenia o mocy 250W, to uzyskasz około 125g zioła.

Jeśli natomiast Twój plon wypadnie mniejszy niż 0,5g/W, to powinieneś zainwestować jeszcze trochę czasu w zaczerpnięcie informacji z Internetu, zanim rozpoczniesz kolejną uprawę. Musisz po porostu się poduczyć, ponieważ nie masz jeszcze wystarczająco dużo wiedzy i umiejętności. Jeśli Twoje plony leżą w granicach 0,75g/W, to oznacza, że wykonałeś kawał dobrej roboty.

Jeśli ostatecznie uda Ci się osiągnąć granicę1g/W albo nawet i więcej, to znaczy, że jesteś prawdziwym specem od uprawy marihuany i dumnie możesz nazywać się profesjonalistą w tej dziedzinie.

Pamiętaj o ty, że są to tylko przybliżone liczby. Wszystko zależy od mnóstwa czynników, jakie towarzyszą każdej uprawie roślin. Jeśli jesteś początkującym growerem, to wynik graniczący z 0,5g na każdy Watt oświetlenia w Twoim growroomie to całkowicie akceptowalne osiągnięcie jak na nowicjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.